Google Kamera Uygulamasında Kaygılandıran Hata - Teknofeed.COM

Google Kamera Uygulamasında Kaygılandıran Hata

 Google Kamera Uygulamasında Kaygılandıran Hata
Okunuyor Google Kamera Uygulamasında Kaygılandıran Hata

Andorid telefonlar için Play Store’dan indirilebilen Google Camera uygulamasında kullanıcıların gizliliğini ihlal edebilecek nitelikte bir yazılım hatası bulundu.

[ilgiliicerik icerik_id=”16415″]
Siber güvenlik şirketi Checkmarx’in araştırmacıları tarafından keşfedilen hata, uygulamanın izinler bölümünün hacklenebilir olmasından kaynaklanıyor. Sorun Pixel telefonlarını etkilerken, Samsung başta olmak üzere diğer markaların belli modellerine de sıçradı. Yazılım hatası, korsanlarca kameranın hacklenmesini, telefonun ekranı kapalı olsa da ve hatta kilitli de olsa gizli bir şekilde fotoğraf çekilip, video kaydı yapabilmesinin de önünü açtı.
Checkmarx, yazılım hatası sayesinde yapılabileceklerin bir örneğini video üzerinde göstererek Youtube’da paylaştı. Google da bu hatayı onaylayarak kendi araştırmacılarının sorunu çözmek için çalışmalara başladığını duyurdu. (BSHA)

Bir önceki yazımız olan Google Stadia hakkında yeni bilgiler yolda başlıklı makalemizde google stadia çıkış, google stadia fiyatı ve google stadia özellikler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın