Teknoloji Blogu

Google Maps Artık Kayıt Ediyor !

0

Gidilen veya ziyaret edilen her yerde sosyal medya kullananları olarak “Check-in” yapıyoruz. Sayısız belki de 100 milyondan fazla lokasyon ve kullanıcı ile birlikte artık bulunduğumuz her yer internet üzerinden paylaşılıyor. Bunun en önemli artıları ise internet üzerinden gideceğiniz yerleri veya gitmek istediğiniz yerleri önceden keşfedebilir ve neler yapacağınızı kararlaştırabilirsiniz. Google Maps bize bu amaçta en büyük faydayı veriyor. Daha gitmeden gideceğiniz yeri görebiliyor tanıyabiliyor ve konum ile ilgili yüzlerce tavsiye ile birlikte o konumun yakınında tavsiye edilen yerleri de görebiliyorsunuz. Teknolojinin en güzel özelliklerinden kuşkusuz, dilerseniz özlemde giderebiliyorsunuz. Evet bayramda, tatilde, hafta sonu kaçamaklarınızda yaptığınız ve kullandığınız veri ile Google Maps artık onu kayıt ediyor. Şu anda “TimeLine” adı altında görebileceğimiz bir menü görebiliyoruz. Google Maps ile gittiğiniz yerleri artık tekrardan görebileceksiniz. Çocuğunuz eşiniz dostunuz veya kendinizi görebileceksiniz. Tartışılmaya açık ve özel hayatı etkileyebilecek olduğunu düşünebilirsiniz ancak tam olarak Türkiye de kullanıma açıldığında bizde göreceğiz, mutlaka bunu önlemiş olmalılar diye düşünüyorum.

TimeLine ilk olarak internet ve Android kullanıcılarında olacak sabırsızlıkla diğer alternatifleri bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Huawei Mate 8, 2 Eylül'de Tanıtılacak başlıklı makalemizde huawei, Huawei Mate 8 ne zaman tanılıyor ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et