Teknoloji Blogu

Google Maps Kullananlar Dikkat !

Geçtiğimiz günler sizlere Google Maps‘in kayıt altına aldığını söylemiştik gördüğünüz gibi Google Maps Lokasyon ve Harita Kaydı. Bu özellikle işe gitme rotanızdan bulunduğunuz her neredeyseniz kusursuzca kayıt altına aldığını görmüştük. Gizlilikten bahsetmiştik özellikle ufak kaçamaklarınızın, hele ki Google Maps i telefonunuzda kullanıyorsanız bu sizi küçük düşürebileceği gibi elinizde ki kozda olabilir.

your-timeline-promo

Google bununla ilgili bir açıklama yapmamıştı ancak Gizlik kuralları sebebiyle Lokasyon kaydı artık sizin elinizde, işe giderken her gün kullanabileceğiniz gibi sıkıldığınızda kapayadabilirsiniz. Eğer ki çok gezgin biriyseniz haritanız masmavi olacaktır çünkü geçtiğiniz yola kadar her şey işaretlenmiş ve ortada olacaktır.

your-timeline

Şimdi bu özelliği sizlerle paylaşma zamanı, Google seçme şansı bırakmış olmasına rağmen kayıt altına alınıp alınmadığınızı kontrol etmeniz yararınıza olur.Özellikle Cep telefonu ile. Yapmamız gerekenler ve izleyeceğimiz adımlar şu şekilde:

  • Google’ın ana sayfasına geliyoruz.
  • Öncelikle Google Hesabımızı açıyoruz.
  • Google’ın sağ üstte bulunan menüsüne girip “Hesabım” kısmına giriş yapıyoruz
  • Ortada görmeniz gerek yer ” Kişisel Bilgiler ve Gizlilik
  • Biraz aşağıya indiğiniz de “Gittiğiniz Yerler” adı altında bir yer göreceksiniz. İşte buradan kapayıp açabilirsiniz. Ek olarak Geçmişinizi kontrol ederek düzenleyebilirsiniz.

google-maps-gizlilik-teknofeed

 

Google’ın vermiş olduğu hizmetleri sorgulamak yanlış olur ancak bizlerin tüketiciler olarak gizliliğimizi korumaya ve hakkımızı bulmayı öğrenmemiz lazım. Özellikle Cep Telefonunuzdan -Google Maps kullananlar- bilgilerinizi kontrol etmelisiniz.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku