"Hey Siri!" Komutu Artık Daha İşlevsel! - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

“Hey Siri!” Komutu Artık Daha İşlevsel!

 “Hey Siri!” Komutu Artık Daha İşlevsel!
Okunuyor “Hey Siri!” Komutu Artık Daha İşlevsel!

Apple’ın meşhur asistanı Siri, kullanıcılarına sağladığı imkanlar ve oldukça komik iletişim diyalogları ile dikkatleri uzunca süredir üzerinde toplamaktaydı. Kullanıcılara sesli komut özelliği ile işlem yapabilme imkanı tanıyan Siri, bazı dezavantajları ile de konuşulmaktaydı.

Eksileri olduğu ancak, geliştirilebilir oluşu ve geçen zaman içerisinde muhteşem işlere imza atacağı çok öncesinden belli olan Siri’nin rakipleri dahi oluşmaya başlamışken; yapımcıları tarafından bir optimizasyon daha kazandırılan Siri öne geçmeyi başararak gündeme tekrar oturacak gibi gözüküyor.

Bilindiği üzere kullanıcıların ceplerinde home tuşuna basılı olduğunda asistan Siri devreye giriyor, gereksiz kullanıma yol açıyordu. Kullanıcıların aslında böyle bir işlem istemedikleri ve gereksiz şarj problemi oluşturduğu şikayetleri üzerine “ Hey Siri ! “ komutu aktif edilmişti. Bu yönde gelen yeni optimizasyon ile artık Siri, güç kaynağına bağlı iken “ Hey Siri “ şeklinde seslendiğinizde home tuşuna basmanıza gerek kalmadan komutunuzu algılayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilecek.
tekno-feed-iphone

“Hey Siri!“ komutunuzu aktif etmek için cihazınızın Ayarlar>Genel>Siri>İzin ver “ Hey Siri “ butonunu aktif etmeniz gerekmektedir. Ayrıca burada Siri’yi komple deaktif duruma getirebileceğiniz bir buton ile beraber Dil,Sesli Geri Bildirim, Bilgilerim gibi menülerde yer almaktadır.

Apple bu yeni güncelleme ile hem Siri severlerin kalbine tekrar taht kuracak hem de Apple ürünlerinin şarj probleminden şikayetçi olan kullanıcılarının sempatisini kazanacak gibi duruyor, ne dersiniz ?

Bir önceki yazımız olan iCloud.Com'da Arkadaşlarınızın Nerede Olduğunu Görün başlıklı makalemizde Arkadaşlarımı Bul, iCloud ve iCloud.com Arkadaşlarımı bul hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın