Teknoloji Blogu

Home Ofis Nedir? Vergiye Nasıl Mükellef Olunur?

Home Ofis nedir?

Bu konu hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız fakat biz sizleri bilgilendirirken sizde bu konu hakkında olan sorularınızı ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Sorunuza yanıt alabilmek için sitemizin yorum yapma kısmından sorunuzu yazıp göndermeniz yeterli, sizlere en kısa süre içerisinde cevabı verilecektir. Konuyu daha fazla dağıtmadan sizlere:

home-ofis-nedir

Home ofis nedir? Vergiye nasıl mükellef olunur? bunları detaylı bir şekilde anlatalım.
Home ofis değil home office’dır yani bu sözcükler İngilizcedir. Home Office’in Türkçede ki karşılığı evden çalışmaktır. Bu işi bir nevi işe gitmeden evden çalışarak para kazanmak gibi düşünebilirsiniz ki zaten olay tamamen bundan ibaret. Başınızda ne patron var ne de karışan. Tüm yönetim sizin elinizde ve sabah kalkmanız için herhangi bir saat sınırlaması bulunmuyor. İster 10’da kalkın ister 15’de home office çalışıyorsanız size kimse karışamaz! Home office çalışanları bir çok yönde ayrılabilir. Home office işini gören kişiler daha çok webmaster arkadaşlar oluyor. Bu webmaster arkadaşlar forum sitelerinde verdikleri hizmetleri tanıtarak müşteri topluyorlar ve satışlarını gerçekleştiriyorlar fakat bu satışların hepsinden vergi vermek gerekiyor değil mi? Çünkü bu işlerden günlük 1 bin TL’de kazanan var 5 bin TL’de bu işin vergisi olmazsa devlet yakanıza yapışır. Bu yüzden banka hesaplarınızı mutlaka dikkatli kullanın. Vergiye mükellef olarak bu sorunu tamamen aşabilirsiniz. Vergi vermek istiyorsanız bulunduğunuz şehirde sanırım bir muhasebeci vardır değil mi? Varsa bir muhasebeciye giderek ben vergi vermek istiyorum dediğinizde onlar sizlere en ince ayrıntısına kadar herşeyi anlatacaklardır.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku