Teknoloji Blogu

iCloud Şifremi Unuttum Nasıl Açabilirim?

iCloud şifremi unuttum cümlesi, pek çok Apple kullanıcısının sarf ettiği cümleler arasında yer almaktadır ve bu bağlamda iCloud şifre sıfırlama işleminin nasıl yapıldığını araştırma konusudur. Apple markaya sahip olan yani, Mac işletim sistemi ile çalışan aygıtlar kullanan bireyler, iCloud servisini kullanarak Apple cihazlarında depolama ve bulut işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Bu doğrultuda her Apple cihaz sahibinin bir iCloud şifresi bulunmaktadır.

iCloud şifresinin unutulması durumunda yapılabilecek bazı işlemler bulunmaktadır. Bu işlemler sayesinde bireyler tekrar iCloud servisini kullanmaya başlayabilmekte ve şifrelerini değiştirerek kolayca hizmet alabilmektedir.

Apple Kimliğimi Unuttum

Apple kimliğimi unuttum ile iCloud şifremi unuttum cümlelerinin birbirini ile aynı olduğunu bilmek gerekir. Zira Apple kimliği adı verilen şifre, iCloud’a erişiminizi sağlayacaktır. Ancak Apple kimliğinizi unutursanız, otomatik olarak iCloud şifrenizi kaybetmiş olursunuz.

Apple kimlik şifresini kaybeden bireyler, iCloud şifresini kaybedenler ile hemen hemen aynı adımları takip etmelidir. Aşağıda yer alan adımları takip ederek Apple cihazınızın iCloud şifresini sıfırlayabilir ve yeni şifre belirleyerek hesabınızı sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

  1. Apple kimliğinizin bulunduğu sekmeyi açınız.
  2. Daha sonra şifre girme panelinin hemen altında yer alan “Apple Kimliğinizi veya parolanızı mı unuttunuz” seçeneğine tıklayınız.
  3. Karşınıza çıkacak olan sekmede parola sıfırlama tuşuna basınız.
  4. Parolanızın sıfırlanabilmesi için gerekli sıfırlama yöntemlerinden bir tanesini seçmeniz gerekmektedir. Bu noktada iki faktörlü doğrulama, güvenlik sorularını cevaplama ya da e-posta ile şifre sıfırlama işlemlerinden bir tanesini seçebilirsiniz.
  5. Seçtiğiniz yönteme tıklayarak devam ediniz ve sistem yönlendirmesiyle aktarılacağınız sayfada parolanızı sıfırlamak adına belirtilen işleri takip ediniz.
  6. Son olarak ise güvenlik kontrolünün ardından yeni bir şifre belirleyip onaylayınız.

Bu adımlar sayesinde iCloud şifremi unuttum cümlesini kuran bireyler kolay bir şekilde çözüm bulabilecek ve hesaplarına yeni oluşturdukları bir şifre ile giriş yapabilecektir.

iCloud Şifremi Unuttum Faturam Yok

iCloud şifremi unuttum faturam yok düşüncesinde olan bireyler, yetkililer ile iletişime geçmelidir. Bu bağlamda Apple yetkilileri ile iletişim kurmak ve destek almak için https://getsupport.apple.com/ linkini ziyaret edebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku