Teknoloji Blogu

iCloud’un Hacklenmesiyle Apple’ın Güvenilirliği Sarsıldı

0

Dünyaca ünlü Hollywood yıldızlarının fotoğrafları internete sızdırılmasıyla Apple’a olan güvenilirlik büyük bir ölçüde zarar gördü. iCloud’un web tabanlı hizmetinde ki bir açıkla sızdırıldığı düşünülen fotoğraflar, bir çok ünlü artistin özel fotoğraflarından oluşuyor.

icloud-buyuk-hack-olayi

Apple’ın kullanıcıları için ücretsiz olarak sunduğu 5 GB’lık bulut depolama sisteminde oluşan bu açık, şirketin başını ağrıtacak. “iPhone’umu bul” özelliğinde ki gizli bir açıktan kaynaklı olduğu düşünülen bu durum, aralarında Jennifer Lawrence , Kate Upton ve Selana Gomez’in bulunduğu fotoğraflar internete düşmüş oldu. Şuan için ünlü yıldızlarının avukatları fotoğrafları internetin dört bir köşesinden kaldırmaya çalışırken, Apple bu durumu araştırdığını belirtti.

Şuan için ünlü kişilerin fotoğraflarını hedef alan hırsızlar ile ilgili olarak diğer bulut depolama sistemlerine de hedef aldıkları düşünülüyor. Hırsızlar, ileri ki günler de daha büyük paketler ile internet aleminde büyük yankı uyandıracak gibi görünüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için [email protected] mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

You will be redirected to

Click the link above to continue or CANCEL