iCloud'un Hacklenmesiyle Apple'ın Güvenilirliği Sarsıldı - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

iCloud’un Hacklenmesiyle Apple’ın Güvenilirliği Sarsıldı

 iCloud’un Hacklenmesiyle Apple’ın Güvenilirliği Sarsıldı
Okunuyor iCloud’un Hacklenmesiyle Apple’ın Güvenilirliği Sarsıldı

Dünyaca ünlü Hollywood yıldızlarının fotoğrafları internete sızdırılmasıyla Apple’a olan güvenilirlik büyük bir ölçüde zarar gördü. iCloud’un web tabanlı hizmetinde ki bir açıkla sızdırıldığı düşünülen fotoğraflar, bir çok ünlü artistin özel fotoğraflarından oluşuyor.

icloud-buyuk-hack-olayi

Apple’ın kullanıcıları için ücretsiz olarak sunduğu 5 GB’lık bulut depolama sisteminde oluşan bu açık, şirketin başını ağrıtacak. “iPhone’umu bul” özelliğinde ki gizli bir açıktan kaynaklı olduğu düşünülen bu durum, aralarında Jennifer Lawrence , Kate Upton ve Selana Gomez’in bulunduğu fotoğraflar internete düşmüş oldu. Şuan için ünlü yıldızlarının avukatları fotoğrafları internetin dört bir köşesinden kaldırmaya çalışırken, Apple bu durumu araştırdığını belirtti.

Şuan için ünlü kişilerin fotoğraflarını hedef alan hırsızlar ile ilgili olarak diğer bulut depolama sistemlerine de hedef aldıkları düşünülüyor. Hırsızlar, ileri ki günler de daha büyük paketler ile internet aleminde büyük yankı uyandıracak gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Note 4 Fiyatı Açıklandı başlıklı makalemizde galaxy note 4 fiyatı açıklandı, Samsung Galaxy Note 4 ve samsung galaxy note 4 fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın