Teknoloji Blogu

IGTV Nasıl Kullanılır ? Kanal Nasıl Açılır ?

Instagram uygulaması gün geçtikçe kendini geliştirmeye devam ediyor. Son gelen güncelleme ile IGTV adında yeni bir kanal konsepti ortaya çıkaran instagram bu eklenti ile Youtube ile rekabete gireceği söyleniyor. IGTV nasıl kullanılır, nedir, nasıl kanal açılır ? gibi sorularınıza bu yazımızda cevap bulabileceksiniz.

Son yıllarında en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram, yeni bir özelliği ile hem çok konuşuluyor hem de yakında zamanda çok fazla kullanıcıya erişeceği düşünülüyor. Gün geçtikçe daha da geliştirilmeye açık olan İnstagram TV konseptinde şimdiden binlerce kanal açıldı ve videolar yüklenmeye başlandı.

[ilgiliicerik icerik_id=”14853″]

İlk bakışta instagram hikayeler özelliği ile ne farkı var ki ? diye sormuş olabilirsiniz. İnstagram Story üzerinden atılan videolar biliyorsunuz ki 15-20 saniye gibi bir uzunlukta olabilmekteydi. İnstagram TV yani IGTV’de ise tam 1 saatlik videolar yükleyebilmeniz mümkün ve ilerleyen zamanlarda bu sürenin daha da artacağı konuşuluyor. Sadece dikey olarak videolar atabileceğiniz bu konseptte yeni bir akım geleceğe benziyor.

Uygulama üzerinde sağ üst tarafta çıkan IGTV ikonuna basarak takip ettiklerinizin yeni videolarına erişebilmeniz mümkün. ‘Senin için’, ‘Takip Ettiklerin’, ‘İzlemeye Devam Et’ ve ‘Popüler’ gibi sekmelerin olacağı bu kısımda dilediğiniz videoyu izleyebilecek ve ileri geri rahatça sarabileceksiniz.

IGTV Kanal Oluşturma

İnstagram uygulaması üzerine eklenen bu yeni özelliği beğendiyseniz siz de hemen kendi kanalınızı oluşturabilirsiniz. IGTV sekmesine girdikten sonra profil resminizin olduğu bir bölüm göreceksiniz, resminize tıkladıktan sonra Kanal Oluştur butonuna tıklamalısınız. Bu işlemin ardından yeni kanalınız açılmıştır ve video yüklemek istediğiniz taktirde + butonuna basmanız yeterli sonrasında herkesin sizin videolarınızı izlemesini sağlayabilirsiniz. Bol Şans… 🙂

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku