İnci Sözlük Mahkeme Kararıyla Kapandı ! - Teknofeed.COM

İnci Sözlük Mahkeme Kararıyla Kapandı !

 İnci Sözlük Mahkeme Kararıyla Kapandı !
Okunuyor İnci Sözlük Mahkeme Kararıyla Kapandı !

Serkan İnci Tarafından Aralık 2009’da kurulan, Sosyal Medya’da nam yapmış ” İnci Sözlük ” Mahkeme kararıyla Erişime Kapandı !

Sözlüğün Mahkeme kararıyla kapandığı inci sözlüğe ait facebook.com/incisozluk sayfasında duyruldu.
Sözlüğün Ne gerekçeyle kapatıldığı ve açılcakmı diye bilgi bulunmamaktadır.

İnci Sözlüğün Facebook Sayfasında Paylaşılan Yazı ;

” engel muhtemelen yeni hizmete sokulmasından dolayı bazıları ekranı görememekte. akıllarda cumhurbaşkanına daha geçen gün sorduğumuz soru var, verilen cevap var. uygulama sizin neyinizi engelledi, ne değişti diye cevap vermişti. işte ortaya çıkan sonuç malum.

on binlerce insan taksimde yürürken haykırıyorduk, zevklerimize karışmayın diye yırtınıyorduk, tercihlerimize dokunmayın diye çığırıyorduk. ortaya çıkan sonuç malum. bir devlet hiç mi vatandaşlarının arzularını dinlemez? isteklerini görmezden gelip ignore eder.

ama biliyorsunuz beyler, biz inci sözlük yazarları hakkımızı kolay kolay yerde bırakmayız. mücadeleyi severiz, ziyaretleri severiz. tib bize neden olduğunu dahi ulaştırmadığı bu engelleme kararını geri almak zorunda kalacaktır. çünkü hiçbir hukuki dayanağı ve izahı yoktur. bunun için ne gerekiyorsa yapacağız.

gırtlağımıza kadar sarıldılar, pankartlarımızı dahi sansürledir, nefes almak için ne yapmamız gerekiyor? kamuoyu ne kadar unutkan…”

Bir önceki yazımız olan Türkiye'nin ilk Telefon Kütüphanesi Açıldı ! başlıklı makalemizde getem, görme engelliler ve telefon kütüphanesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın