Teknoloji Blogu

İndirilenler Klasörü Nasıl Düzenlenir?

0

İnternetten indirilen dosyalar bir süre sonra boyut olarak büyüdüğünden dolayı karmaşık bir hal alabilir. En çok kullanılan dosyalara ulaşmak zor olurken, yeni yapılacak olan indirmeler içinde bu durum bir sorun oluşturuyor. Aşağıdaki adımlar üzerinden indirilenler klasörünü düzenleme işlemini yapabilir ve bundan sonraki süreçte, istediğiniz her dosyaya tek tıkla erişim rahatlığı yaşayabilirsiniz.

İndirme Konumunu Değiştirin

Tarayıcılar üzerinde indirme yapıldığında indirilen dosyalar default olarak “downloads” klasörünün içine düşecektir. Bu durum bir süre sonra aradığınızı bulamamaktan yakınmaya neden olabilir. Bu nedenle tarayıcıların ayarlar menüsü üzerinden, dosya yolunu değiştirmeniz işlemleri basitleştirmeye neden olabilir.

  • Google Chrome üzerinde indirme klasörünü değiştirmek için Ayarlar>gelişmiş ve indirilenler adımını izleyerek konumun yanında bulunan “değiştir” yazısına tıklayın. Daha sonra dosyaların yeni ineceği yolu gözat seçeneği üzerinden belirterek uygulaya tıklayarak işlemi sonlandırın.
  • Firefox kullanıcıları bu işlemi menü>seçenekler ve dosyalar adımları üzerinden gerçekleştirebilir. Dosya kayıt yerindeki gözat bölümü üzerinden istediğiniz dosyanın belirlenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Yada son olarak bulut depolama tercih ederek bilgisayarınızda yer kaplamasına engel olabilirsiniz. Örneğin; Google Drive

[ilgiliicerik icerik_id=”14715″]

İndirilenler dosyaları oldukça büyük bir yer kaplıyorsa, bu dosyaları bulut depolama üzerinden saklamanız doğru bir tercih olacaktır. Bunun için en çok önerilen sistemler ise Yandex Disk ve Google Drive olmaktadır. Öte yandan dosyaları sorunsuz bulabilmek ve daha rahat şekilde kontrol etmek için, indirmeleri tarih ve boyuta göre sıralamanız bunlara doğrudan erişmenize neden olacaktır.

En İyi Bulut Depolama Programları

  • Google Drive
  • Dropbox
  • OneDriver
  • Amazon Drive
  • Apple iCloud

Bulut depolama denildiğinde ilk akla gelen güvenilir firmalar yukarıda ki gibidir, sizinde bildiğiniz ve fazla disk hakkı veriyorsa lütfen bizimle paylaşın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine özel kampanya,En iyi fiyat garantisi 

  • Linktech AP05 Bluetooth 5.0 Kulak İçi Kulaklık sadece ve sadece kargo dahil  330 TL

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

Yakında e ticaret sitemiz yayında olacak.

blank

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et