Teknoloji Blogu

iOS 8 Hakkında Her şey!

0

Apple‘ın California’da düzenlediği WWDC 14 etkinliğinde bir çok yeni özellik duyuruldu. Geçmişten günümüze bakıldığında tarihinin en kapsamlı WWDC etkinliği olan bu seneki etkinlikte yeni iOS 8 ve OS X Yosemite işletim sistemleri duyuruldu.

iOS8-wwdc14

iOS 8’in genel tasarımına baktığımızda iOS 7’den bir farkının olmadığını görüyoruz. İlk olarak fotoğraflar uygulaması için bir düzenleme yapan şirket, Fotoğraf uygulamasında arama özelliğini aktifleştirmiş ve iCloud etkileşimine daha da önem vermiş. Fotoğraf düzenleme konusunda da yenilikler yapılmasıyla beraber, kamera uygulamasına da Time-Lapse özelliği eklenmiş.

Anlık Mesajlaşma konusunda da harekete geçen Apple, mesajlar uygulamasında ses kaydı gönderme, daha kolay video gönderme ve grup konuşmaları gibi özellikler getirmiş. Kişileri yönetip, grupları sessize alabilme gibi detaylarda mevcut.

Bunların yanında cihazın üst kısmında gösterilen bildirimlere hızlı yanıt verme gibi bir özellik eklemiş. Multi-Tasking penceresinde rehberinizde yer alan “Favoriler”inizi görebiliyorsunuz.

Diğer telefonlarda olduğu gibi “kelimeyi tahmin etme” özelliği eklenen iOS 8’de cümlenizi önceden önerilen kelimeler ile daha hızlı tamamlayabileceksiniz. Klavye hakkındaki bir diğer yenilik ise Apple, geliştiricilere kendi klavyelerini geliştirme şansı sunuyor ve kullanıcılar isterse iOS 8′in tümünde istedikleri klavyeyi kullanabiliyorlar.

Özellikle uzun süredir Apple’ın sağlık uygulaması üzerinde çalıştığını biliyorduk. “Healt” adını alan uygulama, Kalp atışı, kilo, tansiyon gibi verilerinizi ölçümleyecek.

iCloud konusunda da çözüm üreten şirket, istediğiniz zaman istediğiniz dosya üzerinde iCloud Drive‘la çalışabileceksiniz.

Apple kullanıcıları için şuanlık indirilmeye sunulmamasına rağmen, geliştirici hesabı olanlar iOS 8 Beta’yı cihazlarına kurabilirler. iOS 8 tam anlamıyla iPhone 6 lansmanı ile birlikte dağıtılacağı tahmin ediliyor.

iOS 8; iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, iPod Touch 5, iPad 2, iPad Retina, iPad Air, iPad Mini cihazlarına kurulabilecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için [email protected] mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

You will be redirected to

Click the link above to continue or CANCEL