iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Resmiyet Kazandı - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Resmiyet Kazandı

 iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Resmiyet Kazandı
Okunuyor iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Resmiyet Kazandı

Aylardır sızıntıları devam etmekte olan yeni iPhone 6 bugün itibariyle resmiyet kazandı. Sahneye Tim Cook’un çıkmasıyla başlayan etkinlik, California eyaletinin Cupertino şehrinde gerçekleşti.

yeni-iPhone6

Sızdırılan resimlerde ki gibi olan yeni iPhone 6, karşımıza iki model şeklinde geliyor. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus adlarını alan iki yeni model, Phil Schiller sunumuyla detay kazandı.

lansman-goruntusu-iphone6
İyonla güçlendirilmiş Retinalı HD ekranları bulunan telefonlar, 4,7 ve 5,5 inç’ten oluşuyorlar. iPhone 6 Plus’da 1920 x 1080 çözünürlüğünde ekran bulunurken, diğer modelinde 1334 x 750 piksel ekran yer alıyor.

iPhone-6-ve-Plus-boyutlari

Yeni iPhone 6’nın 6.9 mm ve iPhone 6’nın 7.1 mm‘den oluşmasıyla iPhone’lar gittikçe incelmiş oldu. iPhone 6 Plus ile birlikte, yatay kullanılabilen çift sütun gelmiş oldu. Uygulamalar açısından “ölçekleme” teknolojisinin gelmesiyle, iPhone 6 Plus’da “uyumsuz” uygulama sorununun yaşanmaması bekleniyor. 64 bitlik A8 işlemcinin bulunduğu cihazlar, ilk iPhone’a oranla 50 kat daha hızlı olduğu vurgulandı.

14 saat 3G görüşme yapılabilen iPhone 6, fitness uygulamaları için M8 hareket işlemcisi bulunduruyor. 802.11ac Wi-Fi ve Wi-Fi üzeri arama teknolojisi sağlayan iPhone 6, yeni sensör yerleştirilmiş 8 MP iSight kamera yer alıyor. Odaklı piksel teknolojisiyle yepyeni iSight kamerasıyla gelen cihazın Otofokus özelliğide iki kat daha hızlı hale getirilmiş.

120/240 fps ağır çekim özelliğinin getirilen cihaz, 240 fps ağır çekim yapabiliyor. Cihazların ön taraflarında yer alan kamera (FaceTime HD kamerası) ise %81 daha fazla ışık alabilen hale getirilmiş ve yeni sensör yerleştirilmiş.

Yeni iOS 8’in yer aldığı cihazlar, yıl sonuna kadar 115 ülkede piyasada satışa sunulacak. Yeni iPhone 6 ve 6 Plus’da 32 GB’ın yerini 64 GB’lık depolama alanı almış. 12 Eylül’de ön siparişe açılacak olan yeni iPhone’lar, 19 Eylül’de Amerika’da satışa çıkacak.

Bir önceki yazımız olan 9 Eylül 2014 Apple Lansmanında Olanlar başlıklı makalemizde apple, Apple Pay ve Apple Watch hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın