Teknoloji Blogu

iPhone 7 İşlemci Belli Oldu Gibi

0

Kaliforniya merkezli teknoloji devi Apple, 9 Eylül’de gerçekleştirdiği etkinlikte yıllardır eleştiri konusu olan 1 GB RAM bağımlılığından vazgeçti. iPhone 6s telefonunda 2 GB RAM kullanan ve iPad Pro’da ise çıtayı aşırı yükselterek 4 GB RAM kullanmıştı. Apple, her sene olduğu gibi tanıtımda rakipleri gibi teknik ayrıntılara girmemiş yeni işlemcisi Apple A9’un sadece daha hızlı olduğunu belirtmişti.

Bugün iPhone 6s içn ön sipariş veren bir kullanıcının kargoyu erken teslim alması ile Apple A9’un gücü ortaya çıkmış oldu. iPhone 6s modelinde yer alan sadece 2 çekirdekli A9 işlemcisinin Geekbench 3 testinde rakipleri Exynos 7420 ve Snapdragon 810‘dan çok daha hızlı olduğu göz önündeydi. Sadece iki çekirdekli işlemcisi ile Geekbench 3 çoklu çekirdek testinde 4293 puan alarak testi geçen Apple A9, bir sonraki işlemcinin daha hızlı olacağı haberlerini verdi.

Bugün TSMC’nin yaptığı iddialara göre Apple A10 işlemcinin selefine göre çok daha güçlü olacağını doğruluyor. TSMC haberine göre iPhone 7’ye Apple A10 işlemci, tam 6 çekirdekli olacak. 10nm veya 14nm teknolojisi ile üretilecek olan Apple A10, Apple A9 işlemcinin 4293 puan aldığı Geekbench 3 testinden kaç puan alacağını tahmin etmek zor.

Bir önceki yazımız olan Microsoft Band 2 önceki modele göre daha güzel başlıklı makalemizde 6 ekim, abd ve band hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et