Teknoloji Blogu

iPhone X Sorunları ve Çözümleri Nelerdir?

Apple iPhone X cihaz sahibi kullanıcılar, birbirinden farklı, onlarca iPhone X sorunları ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu nedenle de Apple cihazlar teknik servislerden çıkmıyor. Oysa ki bazı iPhone X problemleri, kolay işlemlerle çözümlenebiliyor.

iPhone X sorunlarının çözümleri internette çok kez araştırılıyor. iPhone X kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlar ve bu sorunların çözümleri bu yazımızın konusu olacak. Sizler de bu yazıdan sonra karşılaştığınız bazı iPhone X sorunlarını rahatlıkla çözebileceksiniz. 2017 yılının sonlarında piyasaya sürülen iPhone X’in ülkemizde dahil dünyada yüz binlerce kullanıcısı bulunuyor.

iPhone X kullanıcıların sık rastladığı sorunlar bazen can sıkabiliyor. Ancak bazı sorunlar teknik bir destek gerektirmeden, çözümlenmesi basit işlemlerle gerçekleştirilebilen sorunlar olarak, doğrudan kullanıcılar tarafından giderilebiliyor. Şimdi gelin hep beraber bu sorunlara ve çözümlerine birlikte bakalım…

iPhone X Sorunları Arasında Başı Çeken Face ID Sorunu

iPhone X kullanıcılarının belki de en şikayetçi olduğu sorun, Face ID sorunu olarak karşımıza çıkıyor. Face ID, yüz tanıma ve parmak izi sensörlerini tamamlayan bir sistem. iPhone X sorunları arasında çok büyük bir yere sahip olan Face ID sorununda, kullanıcılar cihazlarının kilidinin uzun süre yüz tanıma ve parmak izi sensöründeki hata nedeniyle açılamadığnıı, manuel olarak açmak zorunda kaldıklarını belirtiyor.

Face ID sorununun çözümü, iPhone X sorunlarının çözümleri arasında esasen kolay bir çözüm içeriyor. İlk olarak iPhone X cihazınızın sensörlerini ve kamera bölgelerini temiz ve kuru bezle sildiğinizden emin olun. Bu işlemi yaptıktan sonra ikinci olarak Face ID sensörlerini, parlak bir alanda deneyin, yani bir ışığın altında yüz tanıma sistemini deneyin. (Loş ışığın altında denemeyin.) Hala daha yüz tanımada kalıcı sorunlar var ise ve cihaz yüzünüzü okuyamıyorsa cihazınızın Ayarlar kısmından Face ID’yi sıfırlamayı deneyin.

iPhone X Fazla Ekran Görüntüsü Alma Sorunu ve Çözümü

iPhone X cihazınızda Home tuşu olmadığı için Ses açma/kısma + Yan Düğme kombinasyonu ile anlık ekran görüntüsü alabiliyorsunuz. Bu nedenle iPhone X cihazı, cebinizde yer alırken kendi kendine ekran görüntüsü çekebilir. Bu sorunun önüne geçmek için ekran görüntüsü alma kombinasyonunu değiştirebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku