Teknoloji Blogu

iPhone XS ve iPhone XS Max Kamera İpuçları

Hem iPhone XS hem de iPhone XS Max, geniş açılı ve telefoto lens sunan çift 12 megapiksel kameraya sahip. İPhone XS’i kullanmak, oldukça basit bir yerel kamera uygulamasıyla inanılmaz derecede basit. İşte iPhone XS ve iPhone XS Max kamerlarını en iyi şekilde yararlanmak için bazı önemli ipuçları ve püf noktaları.

iPhone XS Kamera

Ortam Koşullarına Göre Ayarlayın

İPhone XS’in yerel kamera uygulaması, ayarlar söz konusu olduğunda size çok fazla kontrol sağlamaz, ancak pozlama telafisine biraz ince ayar yapabilirsiniz.

İlk olarak, ekranda konunuzu gördüğünüz noktaya dokunmanız gerekir – odak kutusunun yanında küçük bir güneş simgesi görünür. Artık çekim koşullarına bağlı olarak pozlamayı koyulaştırmak veya hafifletmek için parmağınızı ekranda yukarı ve aşağı kaydırabilirsiniz.

AF / AE Kilidini Etkinleştir

Bir AF / AE Kilidi ayarlamak, çekimdeki ışık karışık olduğunda ve yüksek kontrastlı alanlarınız olduğunda kullanışlıdır. Odağı kilitlemek ve sahnenin bir alanına maruz kalmak, telefonu farklı bir kompozisyon için hareket ettirmek inanılmaz derecede faydalı olabilir.

Bunu yapmak için, odak ve pozlamanın tutulmasını istediğiniz yere dokunup basılı tutun. “AE / AF Kilidi” ile küçük bir kutu görmelisiniz – şimdi çekiminizi yeniden oluştursanız bile, odak ve pozlama o noktaya kilitlenecektir.

Portre Modundan Yararlanın

İsmine rağmen, iPhone XS’in Portre Modu sadece insan denekleriniz için ayırmanız gereken bir şey değildir. Evcil hayvanlardan çiçeklere kadar her türlü şey için sığ alan derinliği efektleri oluşturmak için kullanın.

Konu göreceli olarak sorunsuz bir zemine karşı olduğunda en iyi sonucu verir, bu nedenle telefonu arka planı olabildiğince temiz tutarak ikna edici bulanık bir arka plan üretme şansı verin.

Aydınlatma Efektleriyle Denemeler Yapın

Denemeye değer bir dizi farklı Aydınlatma efekti vardır. Varsayılan seçenek, iyi aydınlatılmış alanlarda iyi çalışan Doğal Işık, Studio Light ise yüze iyi bir parlaklık ekleyerek biraz daha karanlık koşullar için iyi bir seçenek haline getirir.

Kontur Işık, dramatik bir etki yaratmak için iyi bir seçenektir, ayrıca ışık iyi olduğunda da en iyi şekilde çalışır. Sahne Işığı ve Sahne Işığı Mono biraz dikkat çekicidir, ancak hiçbiri daha az eğlenceli olmayabilir.

Çekim Sonrası Büyü

Aydınlatma efektleriyle ilgili harika şeylerden biri, çekimden sonra onları kapatabilir veya farklı efektler arasında geçiş yapabilmenizdir.

Aynı şey, sığ alan derinliği çekimlerindeki bulanıklığın miktarı için de geçerlidir; bu, neyin en iyi olduğuna bağlı olarak artırılabilir veya azaltılabilir. Derinlik Denetimi adı verilen bu efekt, iPhone XS için yepyeni bir özelliktir.

Bundan yararlanmak için, oynatma sırasında fotoğrafınıza bakın ve Düzenle’ye dokunun. Derinlik Kaydırıcısını kullanarak f / 1.4 (maksimum bulanıklık için), f / 16’ya kadar (neredeyse hiç bulanıklık için) hareket etmek için.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku