Teknoloji Blogu

iPhone’ların kamera kalitesi ne kadar iyi?

Apple firmasının iPhone 2G telefonundan iPhone 6S‘e kadar tüm iPhone’ların kameraları karşılaştırıldı. iPhone 6S kamerası diğer iPhone’lara göre ne kadar kaliteli fotoğraflar çekebiliyor?

Akıllı telefon kullanıcıların bir telefon aldıkları zaman eğer kişisel kullanım için alıyorsa genellikle kamera özellikleri kişinin o telefonun almasına büyük sebep oluyor. Android işletim sistemli telefon üretici firmalar her yıl akıllı telefonlarının kameralarının Megapiksel’ini yani kalitesini arttırıyor. Megapiksel konusunda Android işletim sistemli telefon üreticilerin gerisinde kalan Apple şirketi, iPhone 6S ile bu konuda büyük bir atılım yaptı. Kamera çözünürlüğü 12 megapiksele yükseltme işleminin yanında 4K video kalitesi desteğini kullanıcılarının kullanıma sundu.

Lansmandan sonra iPhone 6S ile çekilmiş olan fotoğrafları yayınlanan Apple şirketi, yeni telefonları iPhone 6S’in kaliteli bir kameraya sahip olduğunu kanıtlamış oldu. Camera+ uygulamasının geliştiricisi olan Lisa Bettany, Apple’ın iPhone 2G telefonunda en son çıkan iPhone 6S telefonuna kadar tüm iPhone kameralarını sırasıyla test etti. Apple’ın kamera konusundaki gelişimini gözler önüne serdi. iPhone 6S kamerasınında bir önceki modeli iPhone 6’ya göre daha kaliteli olduğunu görebiliyoruz.

Aşağıdaki fotoğraflardan Apple firmasının geliştirmiş olduğu tüm iPhone telefonlarının kamera kalitelerini sırasıyla görebilirsiniz. Çekilmiş tüm fotoğraflardan aynı yer kesilmiş ve hangi iPhone modeliyle çekildiği de altında bulunan telefon ikonunun üzerinde yazıyor.

iphone-18

iphone-9

iphone-11

iphone-12

iphone-14

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku