Teknoloji Blogu

İphone’un Hızlı Şarj Olması İçin Ne Yapmalı?

Bazen telefonun hızlı bir şekilde şarj edilmesi oldukça önemli konulardan biri halindedir. Özellikle günlük işlerde telefonun etkili bir şekilde kullanılabilmesi adına şarj konusunun ciddiyeti bir kez daha ön plana çıkıyor. İphone’u hızlı şarj etmek için yapılması gereken birkaç adım olup, bunlara uyan kişiler telefonlarını daha uzun süre kullanabilirler.

Uçak Modunu Aktifleştirin

Başta İphone olmak üzere tüm telefon modellerini uçak moduna aldığınızda sandığınızdan daha hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlayabilirsiniz. Bu durumda birçok özellik devre dışı kaldığından dolayı, şarj işlemi iki kat hızlı şekilde devam edecektir.

Orijinal Ürünlerin Kullanımı

Özellikle telefonun yavaş şarj olmasından şikayetçi durumdaysanız, o zaman bu durum sahte telefon aksesuarlarına işaret edebilir. Çin malı ürünlerin kullanımına son vererek tercihinizi yalnızca orijinal Apple ürünlerinden yana tutmalısınız.

[ilgiliicerik icerik_id=”14702″]

Sadece Adaptör Üzerinden Şarj

 

Bilgisayarla yapılan şarj işlemleri adaptörlere nazaran daha düşük değerler üzerinden şarj işlemi yaptığından dolayı, işlemin yarı yarıya azalmasına neden olmaktadır. Özellikle acil durumlarda iphone şarj süresini azaltmak için tercihinizi adaptörlerden yana kullanabilirsiniz.

4.5G Kapatma

İphone’unuzu kapatma gibi bir durum söz konusu değilse ve şarjdan daha kısa süre içinde almanız gerekiyorsa, o zaman telefonu uçak moduna almaya gerek olmadan 4.5G hizmetini kapatmanız daha doğru bir tercih olacaktır. Bu sayede daha hızlı bir şekilde şarj sürecinin bitmesini sağlayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku