Teknoloji Blogu

İşte Samsung’un ve Apple’ın 2015 Yılındaki Sattığı Akıllı Telefon Sayısı

0

Geçtiğimiz günlerde başta Güney Kore’nin ve Dünya’nın teknoloji devi firmalarından Samsung’un bir açıklaması ve duyurusu geldi. Bildiğimiz gibi 2015 yılının 3.periyotunu da bitiriyoruz. Gün geçtikçe tüketiciler olarak ilgimiz ve ürün alışımız artıyor. Fakat rakamları duyunca sizde şaşıracaksınız.

Samsung’un açıklamasıyla ve verdiği rapora göre bu yıl içinde şu ana kadar 83 milyon ürün satılmış bu rakamı Apple ürünleri ile karşılaştırdığımız da ise 38 milyon olduğunu görüyoruz. Samsung’un birçok ürünü olduğuna göre daha çok satması normal aslında.atsup5-667x472

Dünya piyasasına göre baktığımızda ise Samsung, satılan akıllı telefonların 83 milyonuyla %23.7 sini kapsıyor. Apple ‘ın yüzdesi ise %13.6 olarak kayıtlara geçti.

Samsung bu rakamın artışını ise  Galaxy A8, Galaxy S6 ve Note 5‘ i sebep gösteriyor. Diğer firmalara baktığımız da ise Huawei  26.7 milyon ürün ile yüzdelik dilimi doldururken, Lenovo 18.8 milyon ürün satışını açıkladı.Yıl sonunda oluşacak rakamları merakla bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan OnePlus X Resmi Olarak Tanıtıldı başlıklı makalemizde manşet, OnePlus ve Oneplus X ne zaman satışa çıkıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et