Teknoloji Blogu

Kendini İmha Edebilen SSD Üretildi

0

İngiliz firması olan Secure Drives, yepyeni SSD’sini duyurdu. Özel güvenlikli SSD modeli, alışılmış SSD’lere oranla biraz farklı. Kendi kendini imha edebilen özelliğe sahip olan SSD, uzaktan SSD yolu ile de imha edilebiliyor.

imha-edilebilen-ssd-teknofeed

SMS yoluyla komut alarak uzaktan imha edilebilen SSD, hem fiziksel hem de veri açısından imha imkanı sunuyor. Uzun süre bağlantı kurulamaz ya da PC’den izinsiz çıkarılırsa kendini imha edebiliyor. 128 GB’lık SSD’nin üzerinde ki dokunmatik ekrana ard arda gireceğiz yanlış şifrelerde yine SSD’yi geri dönülemez şekilde kullanılamaz kılabiliyor. İçerisinde ki verileri kullanılamaz hale getirmesinin yanında fiziksel açıdan da imha sunan SSD, parçalanarak tam anlamıyla imha olmuş oluyor. 967 Sterlin fiyat etiketi olan sürücünün, dokunmatik işlevi için de ayrıyetten 111 Sterlin daha ödemeniz gerekiyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için [email protected] mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

You will be redirected to

Click the link above to continue or CANCEL