Teknoloji Blogu

Lenovo, Akıllı Telefon üretimini Motorola’ya emanet ediyor

0

Çinli teknoloji şirketi Lenovo, büyük sıkıntılar içerisinde. HTC, Microsoft, Sony ve diğer akıllı telefon markalarının yanında yerini sağlamlaştıramayan şirket, akıllı telefon üretimini Motorola’ya devrediyor.

İşgücü azaltma ve maliyetleri düşürme hedefine giren Lenovo, 2015 yılı ikinci çeyrek raporlarında %51 gerileme yaşadı. Net geliri 105.000.000 ABD doları olarak açıklayan şirket, akıllı telefon piyasasında artan rekabet ve büyümeye ayak uyduramamasıyla birlikte akıllı telefon piyasasında ki yükseliş PC ve tablet satışlarınıda etkiliyor. 3.200 çalışanını işten çıkartma zorunda kalan şirket, şuan için akıllı telefon pazarında küçülmeye ve üretim maliyetini azaltmak için Motorola ile anlaşmaya gidecek. Bu girişimle birlikte Lenovo, telefon üretim giderinden 1.35 Milyar (Billion) Dolar tıraşlayacak.

lenovo-motorola-akilli-telefon

Motorola, son derece uygun üretim fiyatıyla Lenovo’ya telefon üretecek ve şirket bir miktar zarardan dönmüş olacak. Finansal kararlılık ve sürdürülebilir büyümenin Lenovo üzerinde ki etkisini ileriki günlerde edilen raporlarda belli olacak.

 

Bir önceki yazımız olan LG Müzik Uygulaması Hi-Fi ! başlıklı makalemizde Hi-fi ne işe yarar, LG G4 ve Lg hifi hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et