McKinnon ABD'ye gönderilmiyor - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

McKinnon ABD’ye gönderilmiyor

 McKinnon ABD’ye gönderilmiyor
Okunuyor McKinnon ABD’ye gönderilmiyor

İnternet korsanı olan Gary McKinnon, yaklaşık 10 yıldır süren mücadelesinden istediği kararı elde etti.

“Asperger Sendromu” olan 46 yaşındaki internet korsanı McKinnon’un savunması, bu saldırıları terör üzerine kurulu olan faaliyetler sebebiyle değil, devletin sahip olduğu “UFO”lara ait özel bilgileri ele geçirmek istediği şeklindeydi. Bu savunmanın üzerine McKinnon istediğini aldı ve İngiltere onu ABD’ye geri vermedi. Fakat bu davadan istediğini almış olmasına rağmen, İngiltere mahkemesinden ceza alma riski hala var.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz Eylül ayında, bu kararın tam aksine mahkemeden “Asperger Sendromu” taşıyan Talha Ahsan ve Babar Ahmad’ın ABD’ye iade edilmesine karar verilmişti. Bu olay McKinnon’un davası ile yan yana getirilince “Çifte standart uygulandığı” şeklindeki düşünceyi de akıllara getiriyor.

Bir önceki yazımız olan Microsoft'tan çifte zafer başlıklı makalemizde microsoft, odul ve popular mechanics hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın