Mesajlaşma Uygulamalarının Arasındaki Rekabet Artıyor - Teknofeed.COM

Mesajlaşma Uygulamalarının Arasındaki Rekabet Artıyor

 Mesajlaşma Uygulamalarının Arasındaki Rekabet Artıyor
Okunuyor Mesajlaşma Uygulamalarının Arasındaki Rekabet Artıyor

wechat-whatsapp-line

SMS mesajlaşma devrini bir nebze bitiren, internet üzerinden mesajlaşmayı sağlayan WhatsApp, WeChat ve Line arasındaki rekabet gün geçtikçe artıyor. WhatsApp’ın popülerliği yavaş yavaş tehlikeye girmesine rağmen WeChat uygulaması özellikle ünlü futbolcu Messi‘nin oynadığı reklamının ardından uygulamanın kullanım oranı tavan yapmış ve sunduğu farklı özelliklerle beğenileri toplamış durumda.

wechat-messi-reklam

Özellikle WhatsApp’a karşı sesli mesaj özelliğinin yanında kameralı görüşme ve “Shake” gibi farklı özelikleri WeChat’ı daha işlevsel kılıyor. WhatsApp bu olup bitenlerin biraz gölgesinde kalırken Line uygulamasıda kendini yavaş yavaş belli etmeye başlamış durumda. Televizyon reklamlarını arttıran Line, sektördeki yerini sağlamlaştırıyor.

Yaşanan rekabet daha çok kullanıcılara yarayacak gibi gözüküyor, çünkü her uygulama kendisine diğerinden farklı olmak adına daha önce benzeri yapılmamış özellikler ekliyor.
Bunlar olup biterken WhatsApp, WeChat, Line ve Viber gibi yazılı, sesli ve görüntülü mesajlaşma servislerinden birisini seçip kullanmak sizlere kalıyor.

Bir önceki yazımız olan iPhone 5C Konsept Kutu Çalışması Ortaya Çıktı başlıklı makalemizde apple, iPhone 5C ve iPhone 5C konsept hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın