Teknoloji Blogu

Mesajlaşma Uygulamalarının Arasındaki Rekabet Artıyor

0

wechat-whatsapp-line

SMS mesajlaşma devrini bir nebze bitiren, internet üzerinden mesajlaşmayı sağlayan WhatsApp, WeChat ve Line arasındaki rekabet gün geçtikçe artıyor. WhatsApp’ın popülerliği yavaş yavaş tehlikeye girmesine rağmen WeChat uygulaması özellikle ünlü futbolcu Messi‘nin oynadığı reklamının ardından uygulamanın kullanım oranı tavan yapmış ve sunduğu farklı özelliklerle beğenileri toplamış durumda.

wechat-messi-reklam

Özellikle WhatsApp’a karşı sesli mesaj özelliğinin yanında kameralı görüşme ve “Shake” gibi farklı özelikleri WeChat’ı daha işlevsel kılıyor. WhatsApp bu olup bitenlerin biraz gölgesinde kalırken Line uygulamasıda kendini yavaş yavaş belli etmeye başlamış durumda. Televizyon reklamlarını arttıran Line, sektördeki yerini sağlamlaştırıyor.

Yaşanan rekabet daha çok kullanıcılara yarayacak gibi gözüküyor, çünkü her uygulama kendisine diğerinden farklı olmak adına daha önce benzeri yapılmamış özellikler ekliyor.
Bunlar olup biterken WhatsApp, WeChat, Line ve Viber gibi yazılı, sesli ve görüntülü mesajlaşma servislerinden birisini seçip kullanmak sizlere kalıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için [email protected] mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

You will be redirected to

Click the link above to continue or CANCEL