arama

Metin 2 Windows 8.1 Grafik Sorunu ve Windows 10 ile Çözümü

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Yüce Osmanoğlu

Windows 8.1 ne hayallerle gelmişti. İlk gün herkes tarafından yükseltilmişti neredeyse fakat bir o kadar hızla da eski sürüme geri oldu. O kadar hata mesajları ve sorunlar gelmişti ki adeta Windows 8.1 Sorunlu bir sürüm haline gelmişti. Windows 8.1 ile gelen en çok mesaj türü Metin2 adlı MMORPG oyunu sorunuydu.

Öncelikle sorundan bahsedelim, o kadar mesaj geldiğinden dolayı kendim denedim ve sorunu bizzat yaşadım. Metin2 girdiğiniz zaman HackShield yüklendikten sonra oyun açılıyor fakat görüntü de bazı bir takım bozukluklar oluyor; Görüntü ve yazıların birbirine girmesi, Server seçme ekranında serverların gözükmemesi gibi…

metin-2-windows-8-1-sorunu

Doğruyu söylemek gerekirse yaklaşık 1 ay uğraşıldı bir çok şey denendi. Intel Graphics ayarlarından Nvıdıa Seçeneklerine kadar her şey değiştirildi. Notebookları resetledik ve tekrar tekrar denemeler yapmıştık fakat elimizden hiçbirşey gelmemişti. Tek ulaştığımız nokta Windows 8.1 Metin2’ye uyumlu değildi. Metin2 yetkilileri ile de Windows ile de konuştuktan sonra ve bir diyalogtan sonra sonuca vardık.

metin-2- gorsel-teknofeed

Ve dün Windows 10 geldi. Artık bir çok kişi kullanıyor. Bu sabah Windows 10 ile birlikte Metin2‘yi açmayı denedik ve başardık yaklaşık 3-4 saatlik bir aktif süreden sonra sorunsuz çalıştığının tespitine vardık.Eğer sizde bu sorun yüzünden aylardır oynayamıyor iseniz ve oynamak istiyorsanız Windows 10′ geçmenizi tavsiye ederiz. Gerekli yardım için İletişim Yorum veya Sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz.

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER