Microsoft, 8 Nisan için uyarıyor - Teknofeed.COM

Microsoft, 8 Nisan için uyarıyor

 Microsoft, 8 Nisan için uyarıyor
Okunuyor Microsoft, 8 Nisan için uyarıyor

Microsoft Türkiye blogunda yayınlanan bir makaleye göre Stat Counter adında ki istatistik sitesi dünya çapındaki bilgisayarların yaklaşık yüzde 21′i hala Windows XP kullandığını belirtiyor.

windows-xp-update-uyarisi-8nisan

Hal böyle olunca uyarı yapmayı ihmal etmeyen Microsoft, Windows XP kurulu bilgisayalarda kullanmış olduğunuz sistemin “8 Nisan 2014″ tarihinde destek vermeyi sonlandıracağını” belirtiyor. Desteğinin sona ermesiyle özellikle işletmeler için sorun yaşanacağını düşünen Microsoft, bilgisayarlardan performans almak için yeni işletim sisteminin şart olduğuna işaret ediyor.

windows-xp-emekliye-ayriliyor

İşletmetlerin veri kaybı yaşamamasını sağlamak ve daha düşük maliyetler ile yüksek verim alabilmek için Windows XP üstü versiyonlar öneriliyor. Güvenlik ve uyumluluk risklerinin de artacağı belirtilirken yazılım geliştiricilerin artık XP üzerine program yazmadıklarını ve ileride ciddi virüs sorunları yaşanarak veri kaybı yaşanabileceği söyleniyor.

İşletmeler için Windows 8.1 Pro ve Office sürümleri için bir sayfa oluşturan Microsoft, Windows XP’ye sunulan desteği biteceği tarihi gösteren sayaçta koymuş.

Bir önceki yazımız olan Google'dan akıllı saat atağı: Android Wear başlıklı makalemizde Akıllı saat işletim sistemi, Android Wear ve LG G Watch hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın