Teknoloji Blogu

Mobil Oyun İncelemesi: Clumsy Ninja

1

Mobil cihazınızın eminim ki daha önce karşılaşmadığı bir tür olan, bir eğitim bölgesi ve nasıl bir düzende olduğundan bile haberi olmayan bir ninjayla karşı karşıya kalacağınız bir oyun: Clumsy Ninja.

clumsy-ninja2

Öncelikle hatırlatmam gerekir ki, oyun küçükten büyüğe herkesi eğlendirebilecek düzeyde. Eğlence anlayışınız ne olursa olsun, bunu karşılayabilecek niteliklere sahip ve ön yargılı olmak fazlasıyla yersiz kaçar.
Clumsy Ninja, NaturalMotion tarafından geliştirilen bir Simülasyon/Etkileşim oyunu. Aynı zamanda dokunmatik cihazlarda Euphoria simülasyon teknolojisini kullanan ilk oyun olma ünvanını taşıyor.
Giriş yaptığınız anda karşınıza adeta kaderine (size..) terkedilmiş bir ninja karşınızda beliriyor. Size düşen misyon ise, henüz kim olduğundan haberi olduğu bile şüpheli bu şahsiyeti olabildiğince eğitmek. Bu eğitim bildiğimiz helyumlu balonlardan kum torbalarına, tavuklardan (evet, tavuk) çeşitli etkiler yaratan iksirlere kadar geniş bir yelpazeye sahip. Çeşitli ekipmanlar kullanarak ninjanıza yetenekler kazandırabilir, onu kum torbalarıyla savaştırabilir, hatta iksirler içirip üzerinde çeşitli etkiler bırakarak hayatından bezmesini sağlayabilirsiniz.
Oyunun içeriğiyle ilgili söylemem gerek önemli detay, bir görev sisteminin bulunması. Sistemin sizlere vereceği görevleri yaparak ninjanıza altın ve deneyim puanı kazandırabilir ve gerek onu, gerek ortamı çeşitli ekipmanlarla süsleyebilirsiniz. Elbette ninjanızı süsleyeceğiniz ekipmanlarla kuşaktan tutun, üstündeki elbiseye kadar farklılıklar yaratabilmeniz mümkün.
İki balonun bile ayaklarını yerden kesmesine yeteceği bu çelimsiz ninjanızı, görevlerle ve ekipmanlarla nereye kadar eğitebileceğiniz meçhul. Ancak oyundaki zamanınızın çoğu etkileşimle geçeceğinden dolayı, onun çelimsizliğini ve komikliğini gördüğünüz sürece yüzünüzün gülme garantisini oyunu geçin, ben veriyorum.
clumsy-ninja1
Clumsy Ninja AppStore ve GooglePlay‘de ücretsiz olarak bizlerle, ancak içeriğinde sayısız uygulama içi satın alım seçeneği mevcut. Eğer etkileşim içeren mobil uygulamalara ilginiz varsa veya daha önce hiç böyle bir tür oyunla karşılaşmadıysanız, mutlaka deneyin.

appstore-indirandroid-indir

Bir önceki yazımız olan Bilgisayara Sıvı Dökülmesinde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde anlatım, klavye ve Klavyeme su döküldü yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

1 yorum
  1. blank
    Tolga diyor

    makaleizi inceledim güzel olmuş.Oyunu deneyeceğim. teşekkürler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et