Teknoloji Blogu

Mükemmel İşletme Instagramı İçin İpuçları

Instagram, aylık 700 milyondan fazla aktif kullanıcıya, daha az rekabete ve Facebook veya Twitter gibi diğer sosyal medya devlerinden daha ilgi çekici bir kitleye sahiptir. Birçok işletme Instagram kullanmaktadır. İşletmeler Instagram uygulamasını daha iyi kullanarak daha fazla etkileşim yapabilir. İşletmeler için Instagram İpuçları;

Instagram İpuçları

Yaptıklarınızı Yaratıcı Bir Şekilde Gösterin

Sattığınız ürünlere değil, sağladığınız çözüme odaklanın. Instagram’da, müşterilerinize değer katmanız ve bunu yaparken güzel görünmeniz önemlidir. Bu sosyal medya ağındaki en önemli varlığınızın görsel içerik olduğu gerçeğini asla küçümsemeyin.

İşletmeniz hizmet odaklıysa, hizmeti sunmanın arkasındaki süreci sergilemeye odaklanın. Şirket kültürünüzü gösterin, görevinizi dünyayla paylaşın ya da bazı ipuçlarını ve nasıl yapılır’ı paylaşın. Fotoğraf, kısa videolar (GIF’lere benzer, Boomerangs olarak adlandırılır) ve bir dakika uzunluğa kadar videolar yüklemek mümkündür.

Kazanan Bir Profil Oluşturun

Bir şirket olarak, muhtemelen birçok şey yaparsınız ve daha da fazla çözüm sunarsınız. Tüm bunları 150 karaktere sığdırmak için çok fazla takılmayın. En önemli USP’nize veya bir sonraki büyük şeye odaklanın – bir etkinlik, tanıtım veya ürün lansmanı olsun.

Tek tıklanabilir bağlantı Bio bölümünüzde (adınızın altında) olduğundan, sık sık güncelleme alışkanlığı edinin. Çoğu markanın bunu sadece web sitelerine bağlamak için kullanması utanç verici, ancak çok daha fazlasını yapabilir. Düşünme, etkinlik kayıtlarını, uygulama indirmelerini ve hatta satın alma işlemlerini teşvik edebilirsiniz.

Onları Perde Arkasına Alın

Müşteriler, ürünlerinin nereden geldiğine dair doğal bir merak uyandırır ve Instagram’a tüm yaşam döngülerini göstermek için kullanabilirsiniz. Bu özellikle çevre dostu veya FairTrade ürünleri satan şirketler için geçerlidir. Ürünlerin nasıl üretildiğini göstermek için kaynak görüntüler – ana malzeme, üretim ve dağıtımdan.

Akla hiçbir şey gelmezse, eskizlerin, notların ve doldurulmuş yazı tahtalarının olduğu herkesin sahip olduğu bir şeyi paylaşabilirsiniz. Her işletmenin beyin fırtınası yapılmış fikirleri vardır, güzel bir resim çekmek ve Instagram’a yüklemek size kalmıştır. Kitleyle etkileşime geçecek olanla altın vuruncaya kadar farklı gönderi türlerini denemek en iyisidir. Yeni bir özellik sayesinde Instagram artık yayınları silmek yerine arşivlemenize izin veriyor.

#Hashtags İle Erişiminizi Genişletin

Erişiminizi genişletmek için hashtag’leri kullanın. Bunlar kampanyaya özgü veya genel olabilir – önemli olan tek şey alakalı olmalarıdır. Ayrıca ana şirket hashtag’inizi ayarladığınızdan emin olun ve Instagram’da dikkatlice kullanın. Bu, kullanıcıların ana hesabınızın yanı sıra sizinle ilgili içeriği bulmasını kolaylaştırır.

Beklenti Oluşturun Ve Ayrıcalık Sunun

Müşterilerinizin ilgisini çekmek, etkili bir pazarlama kampanyasının önemli bir parçasıdır. Sadık takipçilerinizi özel içerikle ödüllendirin. Yeni ürünler, hizmetler veya etkinlikler hakkında ilk bilgi sahibi olmalarını sağlayın. Yeni sürümleriniz, ofis açılışlarınız veya mağazalarınız için merak uyandıran veya merak uyandıran teaser fotoğraflar oluşturun. Bu tür önizleme, Instagram takipçilerinizin kendilerini özel hissetmelerini sağlar ve daha fazla bilgi için geri gelmelerini sağlar.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku