arama

Netflix Orjinal Dizisi The Rain İncelemesi

Netflix'in sevilen dizisi The Rain, Kuru Kal Hayatta kal uyarısı ile dizi severleri kendisine bağlamaya devam ediyor, işte bu güzel Danimarka yapımı diziye biraz yakından baktık.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Sercan Aktay Sercan Aktay

Sizde inanılmaz bir kurgunun, harika bir şekilde vizyonlandığı bir dizi aramakta iseniz, sizlere şunu belirtebiliriz ki, The Rain dizisi tam da sizlere göre. Yabancı bir yapım olan ve yabancı dizi severler için, vazgeçilmez bir vizyon sunan The Rain, kesinlikle muhteşem bir iş başarmış diyebiliriz.

Yapımın konusunu ele almadan önce, sizlere şunu belirtmekte fayda görmekteyiz ki, dizi türü daha çok olağan bir kurgu ve aksiyon çerçevesinde işlenmiş. Dünyanın en mutlu ve huzurlu ülkeleri arasında, ilk sıralarda yer alan Danimarka’nın ilk Netflix dizisi olan The Rain, şüphesiz yayımlanmadan önce bile birçok kişinin ilgi odağı halini aldı. 4 Mayıs 2018 tarihinde ilk bölümü ile yayıma başlayan The Rain, kısa süre içerisinde ilk sezonun finaline gelmesi ile, yeni sezonu heyecanla bekleyen bir kitle oluşturmuş durumda.

The Rain 2. Sezon 2019’da

8 bölümden oluşan, efsanevi bir kurguyu ve gerçekçiliği bünyesinde barındıran bir sezon ile The Rain, belirtmiş olduğumuz gibi, inanılmaz bir hayran kitlesi oluşturmuş durumda. Web tarayıcı kullanıcıları doğrultusunda yapılan oylama da, %93 gibi oldukça iyi bir oranda memnuniyet oyuna sahip olan The Rain dizisini, şimdi siz yabancı dizi severlere, anlatıyoruz. Sizde The Rain dizisinin içeriği hakkında bilgi sahibi olmak istemekte iseniz, yazılarımızı okumaya devam etmenizi önermekteyiz.

The Rain Dizisi Konusu ve İçeriği

The Rain dizisi, aslında isminin Türkçe karşılığı da olan yağmurun, yol açtığı olaylardan oluşan ve kurgulanan bir yapım. Dizi de Danimarka’ya yağan bir yağmur doğrultusunda gelen ölümcül virüsten kurtulan 2 kardeşin ve bu kardeşlerin diğer yaşayanlar ile bir araya gelmesi ve yaşadıkları olaylar işlenmiş durumda. Dizi gerçekten harika bir akış ve jenerik içerisinde. Yağmur ile gelen ölümcül virüs, İskandinavya nüfusunun büyük bir bölümünü yok etmiş olsa da, 2 kardeşin yüreğinde hala bir umut filizi bulunmaktadır.

Eğer sizde gerilim dolu bir dizi keyfi yaşamak istiyor ve bunu harika bir yapım doğrultusunda gerçekleştirmek istemekte iseniz, The Rain dizisinin, tam da sizlere göre harika bir tercih olabileceğinin, altını çizebiliriz. Kendilerine yeni bir yaşam dünyası yaratmak için arayışa geçen dizinin başrolleri olan bu iki genç kardeş, geçmişte yaşadıklarını, artık yaşamayacaklarını düşünmektedirler. Ancak eski hayatlarını ve yeni bir yaşam alanını yaratmak, bulmak ya da ona sahip olmak için, hiçbir zaman savaştan vazgeçmemektedirler. Bu savaş serüveni içerisinde de fark ederler ki, geçmiş hayatlarında yaşadıkları birçok şey, onları bekleyen bu yeni hayatta da bulunmakta. Aslında yazılarımızın bu yeni okumayı bitirmiş olduğunuz bölümünde, dizinin ve bölümleri içerisinde yer alan akışın, nasıl ilerlediğini çözümlemişsinizdir. Bu yüzden sizlere hem spoiler vermek istemiyor, hem de içerikten daha fazla bahsetmek istemiyoruz.

Dikkat! Bir solukta bitebilir

The Rain dizisinin, hayranlarının bir hayli fazla olduğunun da altını çizmekle birlikte, şunu belirtebiliriz ki, eğer sizde The Rain dizisini deneyimleyeceksiniz, internetinizi iyi ayarlayın çünkü büyük bir ihtimal ile, ilk bölümü izledikten sonra diğer bölümleri de hemen izlemek isteyeceksiniz. Yeni sezonu iple çeken The Rain tutkunları arasında yer almak için, ne beklemektesiniz? Hemen diziyi izlemeye başlayabilir ve harika kurgu çerçevesi içerisinde, efsanevi gerilim ve duygusal sahneleri ile, dizi tutkunuzu alevlendirebilirsiniz. Birçok yaş segmentinden hayrana ve izleyici kitlesine sahiplik yapan The Rain, siz yeni izleyicilerini ve hayranlarını ekran başına bekliyor. Harika sahnelerin bulunduğu The Rain dizisi ile, sizlerde yeni bakış açıları keşfedebilecek ve hem kültürünüzü, hem de dizi listenizi zenginleştirebileceksiniz. Şimdiden iyi seyirler dileriz.

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER