Teknoloji Blogu

Nokia, Alcatel-Lucent’i Satın Aldı

0

Nokia, bir Fransız şirketi olan Alcatel-Lucent’i  satın aldığını duyurdu. Telekomünikasyon ekipmanları üreten bir şirket olan Alcatel-Lucent, uzun yıllardır IP teknolojileri, yazılım ve donanım geliştiren bir şirketti.

alcatel-lucent-ve-nokia-teknofeed

Ülkemizde İstanbul‘da da ofisi bulunan Alcatel-Lucent, Avea, Bakcell, Delta, Turk Telekom, Turkcell, Turkcell Superonline, TTNet, Vodafone, TCDD gibi kurum ve kuruluşlarla çalışmakta. 16.6 Milyar Dolara gerçekleşen satın alımla birlikte Nokia daha da güçlü hale geldi.
Nokia ve Alcatel-Lucent’in güç birleşimi ile dünya üzerinde yeni nesil teknolojiler üretmeyi/geliştirmeyi hedefliyorlar. Satın alım bildirisini resmi olarak duyaran şirketler bugün Paris’te düzenlenecek etkinlikte bir araya gelip konuşma yapacaklar. Nokia CEO’su ve Alcatel-Lucent’in CEO’sunun bir araya gelip, satın alım duyurusunun yanında yeni teknolojiler için neler yapabilceklerini ve 5G teknolojisiyle ilgili çalışmalar yapacaklarını duyuracaklar. Basın bildirisine buradan göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Apple, Kamera Odaklı Linx Şirketini Satın Aldı başlıklı makalemizde apple, Apple'dan Yeni Satın Alım ve iPhone Kamerası SLR hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et