Nokia, Alcatel-Lucent'i Satın Aldı - Teknofeed.COM

Nokia, Alcatel-Lucent’i Satın Aldı

 Nokia, Alcatel-Lucent’i Satın Aldı
Okunuyor Nokia, Alcatel-Lucent’i Satın Aldı

Nokia, bir Fransız şirketi olan Alcatel-Lucent’i satın aldığını duyurdu. Telekomünikasyon ekipmanları üreten bir şirket olan Alcatel-Lucent, uzun yıllardır IP teknolojileri, yazılım ve donanım geliştiren bir şirketti.

alcatel-lucent-ve-nokia-teknofeed

Ülkemizde İstanbul‘da da ofisi bulunan Alcatel-Lucent, Avea, Bakcell, Delta, Turk Telekom, Turkcell, Turkcell Superonline, TTNet, Vodafone, TCDD gibi kurum ve kuruluşlarla çalışmakta. 16.6 Milyar Dolara gerçekleşen satın alımla birlikte Nokia daha da güçlü hale geldi.
Nokia ve Alcatel-Lucent’in güç birleşimi ile dünya üzerinde yeni nesil teknolojiler üretmeyi/geliştirmeyi hedefliyorlar. Satın alım bildirisini resmi olarak duyaran şirketler bugün Paris’te düzenlenecek etkinlikte bir araya gelip konuşma yapacaklar. Nokia CEO’su ve Alcatel-Lucent’in CEO’sunun bir araya gelip, satın alım duyurusunun yanında yeni teknolojiler için neler yapabilceklerini ve 5G teknolojisiyle ilgili çalışmalar yapacaklarını duyuracaklar. Basın bildirisine buradan göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Apple, Kamera Odaklı Linx Şirketini Satın Aldı başlıklı makalemizde apple, Apple'dan Yeni Satın Alım ve iPhone Kamerası SLR hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın