Nokia Artık Microsoft'un - Teknofeed.COM

Nokia Artık Microsoft’un

 Nokia Artık Microsoft’un
Okunuyor Nokia Artık Microsoft’un

nokia-microsoft-logo

Teknoloji devlerinden Microsoft, telefon sektörünün en büyüklerinden biri olan Nokia‘yı satın aldı. Şubat 2011’de yaptıkları anlaşmayla bütün cihazlarında Windows Phone işletim sistemi kullanacağına dair karar alan Nokia artık Microsoft’un bir şirketi oldu. Toplamda 5.44 Milyar Euro ödeyen Microsoft, tüm cihazlarını, servislerini ve patentlerini satın aldığını belirtti. 

Bir zamanlar telefon denilince akla gelen ilk isim iken akıllı telefon sektörü patlak verdikten sonra gerilemeye başlayan Nokia, Microsoft ile yaptığı ataktan sonra Lumia serisi telefonları piyasayı yeniden canlandırmış, eski dev yeniden ayaklanmıştı.

mirosoft-nokia-yi-satin-aldi

Bu anlaşma ile birlikte Nokia’nın CEO’su Stephen Elop, Microsoft içerisinde Nokia’nın ürün ve servis başkanı olarak yeni bir pozisyona geçti. Microsoft CEO’su Steve Ballmer yaptığı basın açıklamasında, bu iki muhteşem takımın bir araya gelmesi şirketler, çalışanları ve müşterileri için oldukça güzel bir şey olduğunu vurgulayarak Nokia’nın şirket olarak sahip olduğu tecrübelerin Microsoft ile birleşmesi sonucu oldukça güçlü bir oluşum meydana geleceğini vurguladı.

Bir önceki yazımız olan Google Chrome 5 Yaşında başlıklı makalemizde chrome 5 yaşında, google ve google chrome hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın