arama

Nokia X, X+ ve XL resmen tanıtıldı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Anıl Güzel

Nokia‘nın uzun süredir merakla beklenen Android’li telefonu Nokia X resmen tanıtıldı. MWC 2014 kapsamında düzenlediği basın toplantısında tanıttığı yeni telefonlar Android işletim sistemi barındırıyor. Nokia X,  X+ ve XL olarak üç ayrı telefon olarak karşımıza çıkan cihazlar, Windows Phone görünümüne sahip.

NOKİAX-MWC2014-burgazturk

Nokia X, orta segment bir telefon olarak 512 MB RAM ve 1 GHz hızında çift çekirdekli Qualcomm işlemciye sahip. Buna ek olarak 4 GB’lık dahili depolama alanına sahip olmasına rağmen MicroSD kart ile hafızayı arttırmak mümkün. 800×480 piksel çözünürlüğünde 4 inç büyüklüğünde IPS LCD ekrana sahip X, 3 MP değerinde kamarası bulunuyor.
Nokia X+ modelinde ise teknik detaylar aynı olmasına rağmen 768MB RAM ve 4 GB’lık depolama alanı yer alıyor. Ve MicroSD kart desteğide var.
Nokia XL ise 5 inç değerinde ekran bulunmasına rağmen X ve X+ modellerinde ki çözünürlük ile aynı. Çift çekirdekli Qualcomm işlemciye sahip ve 768 MB  RAM bulunuyor. 5 MP değerinde kameraya LED flaş eşlik ediyor. Bununla birlikte 4 GB dahili depolama alanı yer alıyor.

Nokia X Software Platform‘a sahip cihazlar tam bir Android performansı sunmasada, Google Play ve bir çok Google hizmeti detaylıca kullanılabiliyor. Yeni cihazların fiyatları ise: X 125 dolar, X+ 135 dolar ve XL 150 dolar. Farklı renk seçenekleriyle kullanıcılarıyla buluşacak ürünlerin hangi ülkede ne zaman satışa sunulacağı ile ilgili henüz bir bilgi yok.

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER