Nokia X, X+ ve XL resmen tanıtıldı - Teknofeed.COM

Nokia X, X+ ve XL resmen tanıtıldı

 Nokia X, X+ ve XL resmen tanıtıldı
Okunuyor Nokia X, X+ ve XL resmen tanıtıldı

Nokia‘nın uzun süredir merakla beklenen Android’li telefonu Nokia X resmen tanıtıldı. MWC 2014 kapsamında düzenlediği basın toplantısında tanıttığı yeni telefonlar Android işletim sistemi barındırıyor. Nokia X, X+ ve XL olarak üç ayrı telefon olarak karşımıza çıkan cihazlar, Windows Phone görünümüne sahip.

NOKİAX-MWC2014-burgazturk

Nokia X, orta segment bir telefon olarak 512 MB RAM ve 1 GHz hızında çift çekirdekli Qualcomm işlemciye sahip. Buna ek olarak 4 GB’lık dahili depolama alanına sahip olmasına rağmen MicroSD kart ile hafızayı arttırmak mümkün. 800×480 piksel çözünürlüğünde 4 inç büyüklüğünde IPS LCD ekrana sahip X, 3 MP değerinde kamarası bulunuyor.
Nokia X+ modelinde ise teknik detaylar aynı olmasına rağmen 768MB RAM ve 4 GB’lık depolama alanı yer alıyor. Ve MicroSD kart desteğide var.
Nokia XL ise 5 inç değerinde ekran bulunmasına rağmen X ve X+ modellerinde ki çözünürlük ile aynı. Çift çekirdekli Qualcomm işlemciye sahip ve 768 MB RAM bulunuyor. 5 MP değerinde kameraya LED flaş eşlik ediyor. Bununla birlikte 4 GB dahili depolama alanı yer alıyor.

Nokia X Software Platform‘a sahip cihazlar tam bir Android performansı sunmasada, Google Play ve bir çok Google hizmeti detaylıca kullanılabiliyor. Yeni cihazların fiyatları ise: X 125 dolar, X+ 135 dolar ve XL 150 dolar. Farklı renk seçenekleriyle kullanıcılarıyla buluşacak ürünlerin hangi ülkede ne zaman satışa sunulacağı ile ilgili henüz bir bilgi yok.

Bir önceki yazımız olan Mozilla, kendi telefonunu kullanıcılarıyla buluşturacak başlıklı makalemizde Firefox 25 USD, Firefox OS ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın