Objeleri Rahatça Ölçün, Google Measure Uygulaması - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Objeleri Rahatça Ölçün, Google Measure Uygulaması

 Objeleri Rahatça Ölçün, Google Measure Uygulaması
Okunuyor Objeleri Rahatça Ölçün, Google Measure Uygulaması

Son yıllarda gerçekçilik konusunda büyük yatırımlar yapan Google firması, şimdi ise sadece telefonlarınız kamerası ile bir metreye ihtiyaç duymadan nesnelerin cm olarak boyunu ölçebilecesiniz. Google Measure Uygulaması ile nesnelerin üzerine kamerayı tuttuğunuz takdirde bu ölçümleri size iletecektir. Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu uygulamayı şuan için pek fazla kişi kullanmamakta, fakat ilerleyen zamanlarda çoğu kullanıcının günlük hayatından oldukça yer bulacaktır.

Google Measure uygulamasını kullanabilmek için ARCore ismi verilen teknolojinin telefonlarınız mevcut olması gerekmekte. Google’ın gerçeklik konusunda piyasaya çıkardığı ARCore teknolojisi sayesinde telefonlarımızı gerçek hayatta daha çok kullanabileceğiz. Şuan için bu teknolojiyi barındıran az telefon mevcut, daha çok amiral gemisi cihazlarda bulunan bu teknoloji çoğu markanın yakın markajında.

Hata olasılığı yok gibi

Çin marka telefon olan OnePlus 6 cihazı ile deneme yapılan Google Measure oldukça doğru sonuçlar vermekte. Bu program yukarıda da belirttiğimiz gibi çoğu kullanıcının vazgeçilmezi olacak gibi. Fakat siz yinede önemli milimetrik önem taşıyan işlerinizi mutlaka evde ki metre ile ölçmelisiniz aksi takdirde sıkıntı yaşamanız olağan. Nihayetinde gavur işi çokta güvenmemek lazım 🙂

Bir önceki yazımız olan İşCep Uygulaması Teknik Hata Çözümü başlıklı makalemizde İşCep, İşCep İndir ve İşCep Teknik Hata Çözümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın