arama

Objeleri Rahatça Ölçün, Google Measure Uygulaması

Artık metreyle uğraşmaya gerek kalmadı, telefonunuz sizin yerinize her şeyi ölçebilecek...
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Sercan Aktay Sercan Aktay

Son yıllarda gerçekçilik konusunda büyük yatırımlar yapan Google firması, şimdi ise sadece telefonlarınız kamerası ile bir metreye ihtiyaç duymadan nesnelerin cm olarak boyunu ölçebilecesiniz. Google Measure Uygulaması ile nesnelerin üzerine kamerayı tuttuğunuz takdirde bu ölçümleri size iletecektir. Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu uygulamayı şuan için pek fazla kişi kullanmamakta, fakat ilerleyen zamanlarda çoğu kullanıcının günlük hayatından oldukça yer bulacaktır.

Google Measure uygulamasını kullanabilmek için ARCore ismi verilen teknolojinin telefonlarınız mevcut olması gerekmekte. Google’ın gerçeklik konusunda piyasaya çıkardığı ARCore teknolojisi sayesinde telefonlarımızı gerçek hayatta daha çok kullanabileceğiz. Şuan için bu teknolojiyi barındıran az telefon mevcut, daha çok amiral gemisi cihazlarda bulunan bu teknoloji çoğu markanın yakın markajında.

Hata olasılığı yok gibi

Çin marka telefon olan OnePlus 6 cihazı ile deneme yapılan Google Measure oldukça doğru sonuçlar vermekte. Bu program yukarıda da belirttiğimiz gibi çoğu kullanıcının vazgeçilmezi olacak gibi. Fakat siz yinede önemli milimetrik önem taşıyan işlerinizi mutlaka evde ki metre ile ölçmelisiniz aksi takdirde sıkıntı yaşamanız olağan. Nihayetinde gavur işi çokta güvenmemek lazım 🙂