Teknoloji Blogu

Objeleri Rahatça Ölçün, Google Measure Uygulaması

0

Son yıllarda gerçekçilik konusunda büyük yatırımlar yapan Google firması, şimdi ise sadece telefonlarınız kamerası ile bir metreye ihtiyaç duymadan nesnelerin cm olarak boyunu ölçebilecesiniz. Google Measure Uygulaması ile nesnelerin üzerine kamerayı tuttuğunuz takdirde bu ölçümleri size iletecektir. Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu uygulamayı şuan için pek fazla kişi kullanmamakta, fakat ilerleyen zamanlarda çoğu kullanıcının günlük hayatından oldukça yer bulacaktır.

Google Measure uygulamasını kullanabilmek için ARCore ismi verilen teknolojinin telefonlarınız mevcut olması gerekmekte. Google’ın gerçeklik konusunda piyasaya çıkardığı ARCore teknolojisi sayesinde telefonlarımızı gerçek hayatta daha çok kullanabileceğiz. Şuan için bu teknolojiyi barındıran az telefon mevcut, daha çok amiral gemisi cihazlarda bulunan bu teknoloji çoğu markanın yakın markajında.

Hata olasılığı yok gibi

Çin marka telefon olan OnePlus 6 cihazı ile deneme yapılan Google Measure oldukça doğru sonuçlar vermekte. Bu program yukarıda da belirttiğimiz gibi çoğu kullanıcının vazgeçilmezi olacak gibi. Fakat siz yinede önemli milimetrik önem taşıyan işlerinizi mutlaka evde ki metre ile ölçmelisiniz aksi takdirde sıkıntı yaşamanız olağan. Nihayetinde gavur işi çokta güvenmemek lazım 🙂

Bir önceki yazımız olan İşCep Uygulaması Teknik Hata Çözümü, İşCep Hata Kodları 2021 (Kesin Çözüm) başlıklı makalemizde İşCep, İşCep İndir ve İşCep Teknik Hata Çözümü hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et