Periscope Artık Yasaklandı ! - Teknofeed.COM

Periscope Artık Yasaklandı !

 Periscope Artık Yasaklandı !
Okunuyor Periscope Artık Yasaklandı !

Türkiye’de artık bu yasaklama haberlerine şaşırdığımız söylenemez. Her gün yeni bir sitenin yasaklandığı haberini almak gerçekten can sıkıcı. Twitter, Youtube, Vikipedia vs. vs. gibi sitelere ilginç bir şekilde ülkemizden erişim engeli uygulanmakta. Fakat bu sefer Periscope uygulamasının engellenme nedeni içerik değil !

Periscope Engellendi mi ?

Evet bu günden itibaren erişim engeli ile karşılaşağız, fakat neden ? Patent meseleleri yüzünden bu uygulamaya açılan davanın sonucunda Periscope uygulaması hatalı bulunarak engel konuldu. Davayı açan firma Periskop İletişim ve Prodüksiyon Kadıköy’de faaliyet gösteren bir reklam firması. Sonuç olarak mahkeme dava açan firmayı haklı bulup bu kararı uygulaması gerçekten şaşırtıcı. Periscope uygulaması avukatları tarafından itiraz edilse de pek sonuç olmalarına beklememek gerek.

[ilgiliicerik icerik_id=”14662″]

Bildiğiniz üzere Periscope Twitter tarafından satın alınmıştı ve onların açıklaması şu şekilde; ”Twitter dünya çapında faaliyet gösteren ve milyonlarca kullanıcısı olan bir platformdur. Üçüncü kişilerin marka haklarına özenle yaklaşan bir kuruluştur. ABD’de faaliyet gösteren bir firmanın Türkiye’deki markanın varlığından haberdar olması gibi bir yükümlülüğü yoktur.”

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Nuvo Kapanıyor? Mevcut Müşterilere Ne Olacak? başlıklı makalemizde manşet, Nuvo ve Şubesiz Bankacılık Ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın