Teknoloji Blogu

Pinterest’ten ilk şeffalık raporu

0

Büyük sosyal ağlardan birisi olan Pinterest, hükümetlerden gelen talepler doğrultusunda yapılan çalışma ve isteklerin yer aldığı şeffaflık raporunu yayınladı. Facebook ve Twitter başta olmak üzere hükümetlerin zararlı bulduğu içerikleri sosyal ağlara raporlayarak kaldırtmalarına yakından şahit oluyoruz.

pinterest-seffalik-raporu

Hükümetlerden gelen son 6 aylık istekler ile ilgili raporu yayınlayan Pinterest, Haziran 2013 ile Aralık 2013 tarihleri arasında aldığı 12 talebi kamuoyuna açtı.
Şirketin aldığı taleplerden bir tanesi federal mahkeme kararıyla talep edilirken, kalan 11 talep eyalet mahkemelerinden gelmiş. Sadece ABD eyaletlerinden gelen taleplerden oluşan son 6 aylık raporda başka herhangi bir ülke bulunmuyor.

Şirketin yayınladığı detaylı şeffaflık raporunu bu linkten inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Apple'ın CarPlay sisteminin detayları belli oldu başlıklı makalemizde apple, Apple CarPlay ve CarPlay hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et