Playstation 4 Tanıtıldı, Fiyatı belli oldu - Teknofeed.COM

Playstation 4 Tanıtıldı, Fiyatı belli oldu

 Playstation 4 Tanıtıldı, Fiyatı belli oldu
Okunuyor Playstation 4 Tanıtıldı, Fiyatı belli oldu

Playstation-Logo

Oyun konsollarının vazgeçilmezi Playstation, yeni ürünü Playstation 4‘ü tanıttı. Sony, 20 Şubat’ta gerçekleştirdiği tanıtım toplantısında yeni konsolu PS4’ün özellikleri ile ilgili bilgi verilmesine rağmen ürünün resmi veya neye benzediğine dair bir bilgi verilmedi.
Gerçekleştirilen toplantıda izleyicilere ürünün donanımsal özelliklerini, konsolun oyun kumandasını ve PS4’e dair dair oyunlar tanıtıldı.

dualshock-4-1 dualshock-4-2
Özellikle Oyun kumandası DualShock 4 büyük ilgi çekmesinin nedeni dokunmatik ekranı, hareket algılayıcısı, kulaklık girişi ve paylaş butonunun bulunması. DualShock 4’ün öncekilere oranla çok farklı bir görünüme sahip değil, ancak üzerine dahil edilen bu yeni özellikler oyun kumandalarının vazgeçilmezi olacak.

Özelliklerinden bahsedersek :

  • Supercharged PC mimarisi
  • X86 CPU – 8 çekirdekli işlemci
  • Artırılmış PC GPU – 2 teraflop
  • 8 GB RAM – GDDR5
  • Yerel sabit disk

Tanıtım toplantısının hemen ardından online perakendeci EBGames, Playstation’nın 4.nesil konsolunu ön siparişe açtı. Fiyat olarak 899 dolar belirtilmesi önceden bu cihaz ile ilgili fiyat tahminlerini boşa çıkardı.

Ürünün resmini Haziran ayında görebiliriz ancak ürünün satışı bu senenin sonlarına doğru kalacak gibi gözüküyor.

Bir önceki yazımız olan İlk Photoshop sürümünün kaynak kodları dağıtıldı başlıklı makalemizde adobe, kaynak kodları ve photoshop hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın