PlayStation 5 ve Xbox Series X Yükleme Sürelerini Uzatacak

PlayStation 5 ve Xbox Series X Yükleme Sürelerini Uzatacak

 PlayStation 5 ve Xbox Series X Yükleme Sürelerini Uzatacak
Okunuyor PlayStation 5 ve Xbox Series X Yükleme Sürelerini Uzatacak

PlayStation 5 ve Xbox Series X, yükleme süreleri de dahil olmak üzere birçok açıdan mücadele edecek. Bu konuyu ilk dile getiren Sony oldu. Japon üretici PlayStation 5’i en hızlı hale getirmek istiyor. Bu, özellikle SSD’si sayesinde. Microsoft, Xbox Series X için benzer bir proje üzerinde çalıştığını yanıtladı ve duyurdu.

ps5 yükleme süresi

PlayStation 5 ve Xbox Series X Karşılaştırması

Geçen Mayıs ayında, Sony, gelecekteki konsolunun en şaşırtıcı özelliklerinden birini Tokyo’da tanıttı. PS5, oyunu sadece 0,83 saniyede yükleyebilir. Muhtemelen kartuşlarda depolanan oyunların çağını bilen ve neredeyse anında yükleyen kişilere düşkün anıları geri getirecek bir rekor zaman. Microsoft rakibi tarafından geride bırakılmayı düşünmüyor ve Xbox Series X’i (Project Scarlett olarak da bilinir) yükleme açısından en hızlı makinelerden biri haline getirmeyi amaçlıyor.

SSD, Oyunların Her İki Konsoldaki Yükleme Süresini Azaltır

Son zamanlarda yapılan bir GameSpot röportajında, Xbox Partner program yönetimi direktörü Jason Ronald, “İster seviye tabanlı bir oyun olsun, ister birinci seviyeden ikinci seviyeye, ister devasa bir açık dünya oyunu düşünürseniz ve aslında dünyanın bir ucundan diğerine hızlı seyahat etmek ya da ışınlanmak istiyorum, beni daldırmadan bu yükleme deneyimine sahip olmak zorunda olmamalıyım ve bu bazı yatırımlarla mümkün G / Ç tarafında yaptık ” dedi.

Bulut oyunlarıyla karşı karşıya olduğu ve yükleme sürelerinin Google’ın Stadia’sında olduğu gibi sıfırlandığı kesindi. Microsoft ve Sony geride kalmamak için tepki göstermek zorunda kaldılar. İki konsolun yükleme sürelerini minimum değerine düşürme olasılığı varsa, şimdi iki üreticinin de hem cihazlar hem de oyunları için güncellemeleri yükleme ve yükleme söz konusu olduğunda da aynı şeyi yapmayı umuyoruz. Çünkü bir güncelleme için gereken zaman çok uzun olabilir.

Bir önceki yazımız olan 4 Nitelik, 1 İnceleme: Mmm Fingers başlıklı makalemizde AppStore, inceleme ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın