Teknoloji Blogu

Rovio, 260 Çalışanını Daha İşten Çıkartıyor

0

2009 yılında hayatımıza giren Angry Birds oyunun geliştiricisi Rovio, yavaş yükselişini devam ettiriyor. Kendi içerisinde küçülmeye giden Rovio, geçtiğimiz Ekim ayında da 130 çalışanını işten çıkarmıştı.

Rovio’nun çok geniş yelpazede ürün geliştirmesi göz önünde bulundurursak şirketin böyle bir karar alması pek şaşırtıcı değil. Kendi içinde çekirdek bir ekiple “oyun, medya ve tüketici ürünleri”nden oluşacak şirket, bu yolda ürün geliştirmeye devam edecek. Şirketin CEO’su Pekka Rantala’ında aktardıklarına göre şirketin kürsel çapta büyümesi ve mobil oyun dünyasının lideri olabilmek için temel değişikliklerin gerekli olduğu belirtildi.

rovio-onemli-sirket-haberi

Sadece ilk ayında 50 milyondan fazla indirme rakamına ulaşan Angry Birds 2, serinin devamı niteliğinde olmasından dolayı oldukça ilgi çekiyor. İnsanların kalbinde yer etmiş bir oyunu, farklı farklı geliştirerek karşımıza çıkartan şirket, ana oyunu Angry Birds’in 2. versiyonu ile oldukça beğeni topladı. Rovio şirketi, kendi içerisinde ki küçülme kararıyla maliyeti kısacak ve oyun odaklı çalışacak.

Bir önceki yazımız olan Windows 10, 75 Milyon PC'de Yüklü Durumda başlıklı makalemizde manşet, Windows 10 ve Windows 10 indirme rakamları hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et