arama

Samsung Galaxy S5 Resmiyet Kazandı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Anıl Güzel

Samsung’un MWC 2014 kapsamında Barselona’da ki Unpacked 5 etkinliğinde tanıttığı Galaxy S5, resmiyet kazandı. Uzun zamandır hakkında dedikodular dönen S5, dopdolu özellikleriyle Samsung CEO’su tarafından tanıtıldı.

samsung-galaxy-s5-unpacked5

Sony’nin ürünlerinden alışkın olduğumuz su geçirmez özelliğe sahip olan Galaxy S5 suya ve toza karşı dayanaklı. LTE Cat.4 desteği ve Wi-Fi MIMO – 802.11 ac desteğiyle gelen S5, dahili kalp ritmi sensörüde barındırıyor. Kamera açısından da önemli değişiklikler yapılan S5’te “1. Hızlı otomatik odaklanma 2. gelişmiş HDR ile zengin renk 3. gelişmiş kullanıcı deneyimi” konularında yenilikler sunuyor.

galaxys5-renk-senecekleri

Klasik renk seçeneklerinin haricinde kullanıcılarının istediği ve ruhunu temsil eden renkler ile kullanıcılarıyla buluşacak ürün S4’e oranla daha başarılı.  Renk seçenekleri olarak 4 ayrı renk seçeneklerine sahip S5’in arayüzünde de değişiklikler yapılmış. Alışkın olduğumuz Samsung kullanıcı arayüzünde de değişiklikler yapılan üründe 5.1 inç Full HD Super AMOLED ekrana yer verilmiş. Parlayan güneş ışığına karşı daha da etkili olan ürünün 2.800mAh pil kapasitesi bulunuyor.

samsung-unpacked5-s5-arayuzu

Bununla birlikte yenilenen kamera daha hızlı otomatik odaklanma yapabiliyor ve HDR rich tone ve seçmeli iki çeşit odaklamaya sahip. “İlkler” açısından Yeni rich tone, ışığı kontrol ederek gerçek hayattaki kontrastı veriyor. Böylece gördüğünüz fotoğrafı çekiyorsunuz. HDR, videolarda da çalışıyor ve En hızlı ağ bağlantısı için tam Cat 4 LTE kapsama alanına 5. nesil Wi-Fi ve yeni nesil Mimo eşlik etmesi akıllı cihazlarda yapılan ilklerden oldu.

Ultra power saving mode adında pil dostu bir uygulamada tanıtıldı. Bu uygulama en temel özellikler dışında her şeyi kapatarak telefonun 24 saat dayanmasını sağlıyor. Telefonun tüm akıllı özelliklerini kapatıyor ve sadece SMS ve arama işlevlerini açık bırakıyor.

Etkinlik kapsamında tanıtılan Galaxy S5, Gear 2 ve Gear Fit 11 Nisan’dan itibaren 150 ülkede satışa sunulacak.

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER