Samsung ve BMW, Dünyanın İlk 5G Özellikli Elektrikli SUV'sini Yapacak
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Samsung ve BMW, Dünyanın İlk 5G Özellikli Elektrikli SUV’sini Yapacak

 Samsung ve BMW, Dünyanın İlk 5G Özellikli Elektrikli SUV’sini Yapacak
Okunuyor Samsung ve BMW, Dünyanın İlk 5G Özellikli Elektrikli SUV’sini Yapacak

Ağ dünyası geniş ve çok çeşitli alanlarda bir yere sahiptir. Bu nedenle, otomobil üreticisi BWM’nin sektörde lider bir firmaya dönüşmesi şaşırtıcı değil. CES 2020’de BMW, türünün ilk örneği olan elektrikli bir SUV’ye 5G bağlantısı getirmenin Samsung ile işbirliği yapacağını açıkladı.

samsung bmw otomobil

BMW Samsung İş Birliği

Tarihsel olarak, ünlü bir otomobil üreticisi bir akıllı telefon OEM’iyle iş ortaklığı yaptığında, ahizenin özel bir varyantı için (ör: OnePlus 6T McLaren Edition). Ancak, BMW böyle bir işbirliği arayışında değil, gelecekteki araçlarında teknolojik bir gelişme arayışındaydı. Bu nedenle, 5G ağının öncülerinden biri olan Güney Koreli teknoloji devi, otomobil üreticisinin aradığı şeydi.

2021 yılına kadar seri üretime hazır olması beklenen elektrikli SUV’nin BMW’nin ilk 5G özellikli araç modeli olması bekleniyor. Ayrıca, Klaus Fröhlich (BMW’nin mühendislik müdürü), ağ yeteneklerindeki ilerlemenin yakında şirketin 2020’nin başlarında sunduğu tüm dizide yer alacağını belirtti.

5G Özellikli Otomobil

5G uyumlu BMW otomobilleri, dahili bir SIM kart ile çalışacak ve 5G ahize edinme zorunluluğunu ortadan kaldıracaktır. Resmi açıklamaya göre, Samsung ve BMW, otomobiller için doğrudan otomobilin elektrik sistemlerine entegre edilecek 5G bileşenleri geliştirecek. Bildirildiğine göre, süreç pahalı olacak, ancak şirket müşterilerine ücretli dijital hizmetler sunarak masrafları karşılamaya çalışıyor.

5G gecikmesiz akışın mümkün olmasına izin verdiği için, multimedya ve eğlence hizmetlerinin uygulanabilirliği otomobil endüstrisi için yeni kapılar açacak. İnsanlar yakında arabalarda oyun oynamayı, sanal gerçeklik deneyimlerini, 4K’da müzik ve film akışını ve çok daha fazlasını görmeyi bekleyebilirler; bunların tümü de bir abonelik planına dayalı olacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın