Sony'nin Görüntü Sensörleri Üreten Kısmı Yeni Bir Firma Olacak - Teknofeed.COM

Sony’nin Görüntü Sensörleri Üreten Kısmı Yeni Bir Firma Olacak

 Sony’nin Görüntü Sensörleri Üreten Kısmı Yeni Bir Firma Olacak
Okunuyor Sony’nin Görüntü Sensörleri Üreten Kısmı Yeni Bir Firma Olacak

Sony, başarılı kısımlarından biri olan görüntü sensörlerini üretici ekibini artık başka bir firma adı altında çalışacak. Detaylar haberimizde…

Japonya kökenli ünlü teknoloji şirketi Sony, epey bir kârlı ve en önemli bölümlerinden biri olan görüntü sensörlerini artık başka bir firma altında topluyor. Ünlü şirket, Sony Semiconductor Solutions adında yeni bir firma kurup görüntü sensörlerini bu firma adı altında üretecek. Sony’nin daha geniş kapsamlı cihazlar bölümünden ayırdığı yeni firma 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Sony’nin görüntü sensörleri, Apple şirketinin iPhone telefonlarında kullanılması ile epey bir kar sağlayacak Japon şirket, aynı zamanda iPhone’larla kısıtlı olmayacak. Apple’ın cihazlarının dışında Nikon ve Sony’nin kendine ait DSLR kameralarında da yaygın olarak kullanılmakta.

Sony şirketi bu duruma benzer taktiği daha önce TV ve ev eğlence sistemleri kısmında gerçekleştirmişti. Hatta bu taktik sonucunda firmanın aynı VAIO PC bölümünde yaptığı gibi bu kısmı da satmayı planladığına dair söylentiler ortalıkta dolaşmıştı. Ancak firma sonrasında yapılan açıklama ile her bölüme kendi sorumluluğunu verebilmek adına bunun daha büyük bir planın küçük parçası olduğunu da açıklamıştı.

Bir önceki yazımız olan Akıllı yüzük geliyor! başlıklı makalemizde akıllı cihaz, apple ve iring hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın