Teknoloji Blogu

Steam Dev Bir Güvenlik Açığıyla Karşı Karşıya

0

Günümüzde sanal ağ ve topluluklara yapılan saldırılar ve güvenlik açıkları fazlasıyla gündemdeyken, hemen hemen herkesçe kullanılan dev oyun platformu Steam‘da da bir güvenlik açığının ortaya çıkması şok etkisi yarattı.

steam-logo

Yapılan sanal saldırıları, özellikle geçtiğimiz yılda konsollarda duymaya fazlasıyla alışmıştık. Sanal korsanların Sony, Microsoft gibi dev firmalarla uğraşmalarına teknoloji dünyası fazlasıyla alıştı, ancak bu kez benzeri saldırılarla Steam topluluğunun karşı karşıya kalması eminim herkesi şaşırtmıştır. Mevcut güvenlik açığının elbette sebebiyet verebileceği durum oldukça korkutucu.
Steam kullanıcıları, belli başlı profil sayfalarını ziyaret ettikten kısa bir süre sonra hesaplarının başkalarının kontrolü altına alındığını fark ettiler.
Durumla ilgili açıklama yapan SteamDB, sorunu fark ettiklerini ve bu profiller etkisiz hale getirilene dek hiçbir topluluk sayfasının ziyaret edilmemesini duyurdu.
Sorun şimdilik tamamen olmasa da çözüldü, fakat Steam DataBase tarafından kesin olarak durumun etkisiz hale getirildiğine dair bir açıklama mevcut değil.

Bir önceki yazımız olan Sony: PS Network Her Gün Saldırılara Maruz Kalıyor başlıklı makalemizde manşet, oyun geliştiricileri konferansı ve ps network hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine özel kampanya,En iyi fiyat garantisi 

  • Linktech AP05 Bluetooth 5.0 Kulak İçi Kulaklık sadece ve sadece kargo dahil  330 TL

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

Yakında e ticaret sitemiz yayında olacak.

blank

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et