Steam'de 5 Dolar Harcamadıysanız, Artık Kısıtlanıyorsunuz - Teknofeed.COM

Steam’de 5 Dolar Harcamadıysanız, Artık Kısıtlanıyorsunuz

 Steam’de 5 Dolar Harcamadıysanız, Artık Kısıtlanıyorsunuz
Okunuyor Steam’de 5 Dolar Harcamadıysanız, Artık Kısıtlanıyorsunuz

Çoğu kişinin de bildiği gibi Steam Valve tarafından yapılan bir oyun platformudur. Ve günümüzde hemen hemen her bilgisayarda veya her akıllı telefonlarda bulunur. Steam üzerinden neler yapabiliyoruz ?

steam-5-dolar

Steam arkadaşlarımızla konuşabiliyoruz , grup sohbetleri açabiliyoruz , beğendiğimiz oyunları ücretli veya ücretsiz indirebiliyoruz. Steam bir çok kişinin güvenini kazandı ve geçmişten bugüne büyük adımlar atarak gelişti. Büyük paralar döndükçe riskte arttı ve son yıllarda ortalığa çıkan Steam dolandırıcılarını engellemek için bir kural çıkarıldı!

Eğer Steam hesabınız var ve hesabınızdan 5 $ kadar bir oyun almadıysanız , artık kısıtlı kullanıcı olacaksınız. Peki ne gibi haklarınız kısıtlanacak onlardan bahsedelim:

-Arkadaş daveti yollamak
-Grup sohbeti açmak
-Greenlight, Steam İncelemeleri ve Workshop eşyalarında oy kullanamamak
-Steam Tartışmaları’na katılımın kısıtlanması
-Steam Workshop’a içerik eklemek
-Eşyaları Steam Workshop Tartışmaları’nda göstermek
-Steam Web API’ye erişim yasağı
-İnternet tarayıcısı kullanmak ve mobil sohbet
-Steam’de Seviye atlama

Steam bu şekilde güven sağlamaya çalıştı fakat birçok kullanıcısını unuttu. Eğer sizin hesabınızda da sadece Free to Play oyunları varsa sizde mağdur oldunuz demektir. Henüz yeni yürürlüğe girmesine rağmen bir çok Steam oyuncularından tepkileri alındı bakalım ileride neler olacak. Hep birlikte teknofeed.com ‘dan göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan 4 Nitelik, 1 İnceleme: Mmm Fingers başlıklı makalemizde AppStore, inceleme ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın