Symbian kalıcı şekilde kapatıldı - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Symbian kalıcı şekilde kapatıldı

 Symbian kalıcı şekilde kapatıldı
Okunuyor Symbian kalıcı şekilde kapatıldı

nokia-logo

1998 yılında Nokia, Sony Ericsson, Panasonic, Samsung, Siemens ve Ericsson’un aralarında bulunduğu 6 şirketin ürettikleri cihazlarına daha iyi bir işletim sistemi yükleyebilmek için ortaklaşa geliştirdikleri Symbian tarihin tozlu sayfalarına gömüldü. Symbian işletim sistemi ile ilgili en büyük paya sahip Nokia, Android’den önce tüm cihazlarında bu sistemi kullanmaktaydı. Ancak iOS ve Android’in gelişiminin ardından firmalar artık Symbian’ı geride bıraktığından artık kapatılma kararı alındı.

nokia-symbian

Artık istekleri karşılayamayan Symbian, bu tarihten itibaren güncelleme desteği sunmayacak. Yani Nokia Store’a giren kullanıcılar cihazlarını güncel tutamayacaklar. Resmi Twitter sayfasında kapatıldığı duyuran Symbian takımı, teşekkür ederek mobil işletim sistemi dünyasına veda etti.

Bir önceki yazımız olan Yandex.Navigasyon için yeni reklam filmi başlıklı makalemizde Ben ne bileyim, manşet ve yandex hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın