Teknoloji Blogu

Symbian kalıcı şekilde kapatıldı

0

nokia-logo

1998 yılında Nokia, Sony Ericsson, Panasonic, Samsung, Siemens ve Ericsson’un aralarında bulunduğu 6 şirketin ürettikleri cihazlarına daha iyi bir işletim sistemi yükleyebilmek için ortaklaşa geliştirdikleri Symbian tarihin tozlu sayfalarına gömüldü. Symbian işletim sistemi ile ilgili en büyük paya sahip Nokia, Android’den önce tüm cihazlarında bu sistemi kullanmaktaydı. Ancak iOS ve Android’in gelişiminin ardından firmalar artık Symbian’ı geride bıraktığından artık kapatılma kararı alındı.

nokia-symbian

Artık istekleri karşılayamayan Symbian, bu tarihten itibaren güncelleme desteği sunmayacak. Yani Nokia Store’a giren kullanıcılar cihazlarını güncel tutamayacaklar. Resmi Twitter sayfasında kapatıldığı duyuran Symbian takımı, teşekkür ederek mobil işletim sistemi dünyasına veda etti.

https://twitter.com/SymbianSigned/status/418679886220234752

Bir önceki yazımız olan Yandex.Navigasyon için yeni reklam filmi başlıklı makalemizde Ben ne bileyim, manşet ve yandex hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et