Teknoloji Blogu

Teknoloji Yarışında Kadınlar mı Erkekler mi Önde?

0

En son ne diyorduk ? Teknoloji diyorduk, her geçen gün hatta her geçen saat bir buluş bir güncelleme ile hayatımız daha da kolaylaşıyor. Toplumun işini kolaylaştırabilmek ve pratikleştirmek değil mi aslında teknoloji. Bizce öyle , peki etrafınıza baktığınızda girdiğiniz veya takip ettiğiniz teknoloji ile ilgili kaç kişi biliyorsunuz ve bunların kaçı erkek veya kadın ?

telefon-teknofeed

 

Cevap çok açık istatistiklere göre, teknoloji ile ilgilenen 4 kişiden 3 ü erkek fakat bu işte bir gariplik var gibi görünüyor. Bir çok alışveriş sitesinden yapılan araştırmalara göre bayanlar erkeklerden daha çok teknolojiyi kullanıyor ve teknolojiye daha çok para harcıyor.pc-kadınlar-alisveris-teknofeed

Bir diğer veri ise kadınlar ortalama 500 Liralık bir alışveriş yapıyorsa erkeklerin 367 Liralık harcamaya sahip olduğunu görüyoruz. Kadınlar en çok Fotoğraf makinesi almayı tercih ediyor ardından ise ikinci sıra iPad’lerde ve üçüncü sıra iPhone‘larda. Kadınlar teknolojik ürünlerde en çok beyaz rengi tercih etmişler.

Portrait of pretty young woman working on laptop while sitting on sofa at home

 

Ve en çok şaşırtan istatistik, kadınların en çok akıllı telefonlar ile zaman geçirdikleri doğru fakat nasıl geçiriyorlar. Telefonda geçen zamanın %42’si oyun oynamak ve bu oyunların başında Clash of Clans geliyor, bayanlar tarafından en çok tercih edilen oyun. Erkekler ise akıllı telefonlarını geniş bir yelpazede kullanıyor.  Oyun oynamaya harcanan vakit % 34 olarak belirlenmiş. İlginç istatistikler ve bizi ikileme düşüren sonuçlarla karşı karşıya kaldık.

kadinlar-teknoloji-sektorunde-az-maas-alyor

Bizim çıkardığımız sonuç ise kadınların bilişime ve teknolojiye ilgi duymadığı ancak duyanların ise işi başardığı yönünde, Google’ın CEO’sunun bu yönde yaptığı açıklamalar sonucumuzu kanıtlar nitelikte.Bir rekabet ortamı yaratıp tüketimi arttırmakta bir amaç olabilir fakat biz bilişimciler için asıl önemli olan Kadın veya Erkek olanı değil ‘insan‘ olanı ve insanlığa yönelik yatırımlarıdır.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'a 3 gün kala, İşte Aylardır Beklenenler başlıklı makalemizde cortana, manşet ve Windows 10 29 temmuz hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et