Teknoloji Blogu

Teknolojinin Oluşturduğu Sorunlar!

0

Teknoloji her ne kadar hayatımızı kolaylaştırsa da bir yandan da sürekli bize zararı bulunuyor. En büyük zararları arasında listenin birinci sırasında sağlığımız yer alıyor. Teknoloji sayesinde bir çok bilgiye ve hizmete anında ulaşabiliyoruz fakat bir o kadar da zarar görüyoruz. Beynimize, gözümüze, belimize kadar sorunlar oluşturabiliyor hatta teknoloji sayesinde asosyal hale gelebiliyoruz. İşte sizlere detaylı olarak teknolojinin oluşturduğu sorunlar!

teknolojinin-olusturdugu-sorunlar

Yukarıda da üstü kapalı bir şekilde bize verdiği rahatsızlıklardan bahsettik fakat gelin sizlere bunları detaylı olarak anlatalım. Öncelikle teknoloji her zaman bize kolaylık sağlamakta, dışarı çıkmak zorunda kalmıyoruz. Eğer bankalık bir işimiz varsa bunu bankanızın internet şubeciliğinden hemen 5 dakika içerisinde halledebiliyorsunuz yani teknoloji sayesinde bir başkasına anında para gönderebilir veya bir başkasından anında para alabilirsiniz fakat bu gibi olaylar bizi asosyal hale getirdiğinden artık ilişkilerimize karşı sıcak bir şekilde yaklaşamıyoruz yani özellikle yeni nesil çocuklar bu konudan çok fazla muzdarip.

teknoloji-ve-cocuklar

Ellerinde tabletler, telefonlar veya saatlerce başından kalkmadıkları bilgisayarlar. Bilgisayarın başına oturup tek yaptıkları şey; oyun oynamak. Niye dışarı çıkmıyor? Niçin arkadaşlarıyla top oynamıyor veya sokakta koşuşturmuyor? Bunlar sanırım çok eski de yani 90 yıllarda kaldı. Çocuklarınıza bu konuda uyarılarınızı yapmalısınız ve asosyal bir birey olmaması için elinizden gelen herşeyi yapmalısınız. Ayrıca aşırı derece bilgisayar başında oturan bir kişinin gözlerinin bozulması muhtemeldir hatta büyük olasılıkla bozulacaktır. Gözleri bozuldu ileri ki yaşlarda ne yapacak? En güzel örneği; subay olurken veya polis olurken hatta daha genel bir kavram askeriyeye girmek istediğinde ne yapacak? Hiç bir şey yapamayacak çünkü askeriyeye girmek istese dahi gözü bozuk olduğundan almayacaklar yani direk elenecek.

İşte teknolojinin bizler için getirdiği zararlar. Faydası var fakat bir o kadar da zararı var bu teknolojinin, diyetisyenler ne diyor; ‘herşeyden yeteri kadar yemeliyiz yoksa kilo alırız’ Heh, işte! Teknolojinin faydalarından da yeteri kadar faydalanmalıyız yoksa sağlığımızdan olabiliriz…

Bir önceki yazımız olan Hangi Markanın Teknik Desteği Daha İyi? başlıklı makalemizde apple, Asus ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et