arama

The Walking Dead: Survival Instinct – İlk Bakış

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hakan Orbay

Çizgi romanıyla, dizisi ile kendini Dünya’ya kanıtlamış yapım: The Walking Dead. Daha önce piyasaya sürülen oyunu oyuncuyu fazlasıyla eğlendiren ve çizgi romanı konu alan bir konsept içeriyordu. Ancak yeni oluşturulan Survival Instinct AMC’nin yayınladığı diziyi konu alıyor. Oyunun türü tahmin edeceğiniz üzere FPS, ancak FPS’deki Shooter yerini Survival’a bırakıyor. Özellikle yapımcı firma bu konunun üzerinde ısrarla dururken, oyunu temkinli oynamaya davet ediyor.

twd_merle

Oyunda resimden de anlaşılacağı üzere, yanımızda Merle Dixon bulunacak. Biz ise Daryl Dixon’u kontrol edeceğiz. Daryl’in yayı ile mücadelede olacağız ve Merle ile olan ilişkilerini de gözden geçirebileceğiz. Bunların haricinde, oyun AMC’nin dizisinden fazlasıyla etkileniyor ve dizideki tüm öğeleri Survival Instinct’e taşıyor. Oyun dizide devam eden olayların daha öncesini temsil etse de, bu durum kısa sürecek gibi görünmüyor.

Oyunda bir “aylak”a yaklaştığınızda kesinlikle tehlikeli bir durumdasınız demektir. Oyun aylakları kolayca alt etmemizi sağlamadığı gibi, sağlam vuruşlar yapmadığımız sürece karşımızdakini yere yıkmamıza da izin vermeyecek. Hatta düşmanınızın vücuduna sapladığınız keskin bir aleti bile oradan geri almanız belli bir zaman alacak.

Oyuncuların merak ettiği bir konu olan, FPS’deki “Survival”a da değinmek gerekiyor. Yapımcılar Shooter yerine Survival konseptini seçerek, oyunda önümüze gelen aylağı yıkmamızı değil hayatta kalmaya çalışmamızı sağlıyor. Daryl’i yönetirken fazlasıyla sessiz olup, aylaklarla fazla mücadeleye girmemeye özen göstereceğiz.

Oyunda Atlanta’ya yolculuğumuz konu alınacak. Yolculuk sırasında ise oyunun görsel detayları mutlaka dikkatimizi çekecektir. Terminal Reality oyunu öylesine gerçekçi oluşturmuş ki, şehir içerisinde bolca yağmalanmış mekân görmemiz bile mümkün. Oyun içerisindeki ağırlıklı renk tonu ise oyuna gerilim havası vermesi için, gri ve kahverengi olarak ayarlanmış.

Yay ve okumuz, oyundaki en büyük kozumuz olacak. Sessizce aylakları tek tek kafalarından vurup öldürebileceğiz. Fakat tahmin edeceğiniz üzere oyundaki ok sayımız sınırlı ve bu işe girmek pek mantıklı görünmüyor. Kısacası bu oyun, size hayatta kalabilmek için ne kadar dikkatli ve sessiz olabileceğinizi gösterecek. The Walking Dead: Survival Instinct kesinlikle beklenmeye değer bir oyun. Merakla bekliyoruz…

  • Çıkış Tarihi: 29 Mart 2013
  • Platform: PC, Xbox 360, PS3, Wii U
benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER