Teknoloji Blogu

Thunderbolt 3, USB-C ile Geliyor

1

Intel tarafından geliştirilen, çevre aygıtlarını daha hızlı bir şekilde aktarılmasını sağlayan Thunderbolt bağlantısının 3. versiyonu geliyor. Apple’ın geliştirdiği USB-C teknolojisiyle uyumlu gelecek olan Thunderbolt 3, 40 Gbps aktarım oranına sahip.

thunderbolt-3-geliyor-usb-c

USB-C’yi kısaca özetleyecek olursak, kablonuzun ön ve arka demeden direkt bağlantı girişine takarak çalışmasını sağlayan bir sistem. İlk olarak Apple cihazlarında gördüğümüz USB-C, artık Thunderbolt 3’te de uygulanarak ön ve arka ayrımı kalkarak direkt hiç uğraşmadan bağlantı girişine takılmasını sağlayacak.

thunderbolt3-ve-eski-aktarim-oranlari

4K sinyalleri başarıyla aktarabilecek olan Thunderbolt 3, daha fazla sinyal ve piksel iletebilecek. Thunderbolt 2’yi 2’ye katlayan 3. Thunderbolt teknolojisini, yakında tanıtılacak Apple’ın yeni laptoplarında görebiliriz. Thunderbolt 3 kabloları maksimum 2 metre uzunluğunda olacak.

Bir önceki yazımız olan HTC Desire 820G ve 626G Modelleri Tanıtıldı başlıklı makalemizde Desire 820G özellikleri, htc ve HTC Desire 626G hakkında bilgiler verilmektedir.

1 yorum
  1. blank
    katliam diyor

    ne zaman satışa çıkar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et