Tim Cook'un görüşmesinden aktarılanlar - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Tim Cook’un görüşmesinden aktarılanlar

 Tim Cook’un görüşmesinden aktarılanlar
Okunuyor Tim Cook’un görüşmesinden aktarılanlar

Bugün Çankaya köşkünde Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ile görüşen Apple CEO’su Tim Cook, önemli açıklamalar da bulundu. 3 gündür bir çok ülke ziyaretinde bulunan Cook, “Fatih Projesi” konusunda temaslarda bulundu.

Tim-Cook-ve-Cumhurbaskani-haber

Türkçe Siri ile ilgili de müjde veren Tim Cook, bu konuyla ilgili çalışmalarda bulunacaklarını belirtti. Özellikle eğitim konusuna değinen Cook, “Eğitim bizim DNA’mız da var” diyerek Apple’ın eğitime ne kadar önem verdiğini vurguladı. Eğitimin eşitleyici bir faktör olduğunuda belirtti ve Türkiye’de ki “4 üniversite ile işbirliği” yaptıklarını da ekledi.

Bununla birlikte iPhone ve iPad’lerin lüks vergisinden ve özel tüketim vergisinden de çıkarılması gerektiğinide söyleyen Tim Cook, iPhone ve iPad’lerin ülkemiz de pahalıya satıldığından haberdar olduğu belli oldu.

Türkçe Siri’nin yanında Zorlu Center’da açılışı beklenilen Apple mağazası ile ilgili de açıklama yapan Cook, Nisan ayında kesin açılış yapılacağını söyledi. 2013 Yazından beri sürekli tarih tahminleri yapılan mağazanın yapılışı hala devam ediyor. Kübik tasarıma sahip olacak olan Apple mağazası, Zorlu Center’ın merkezinde ve zeminle beraber 2 katlı olacak.

Bir önceki yazımız olan Türksat A.Ş Logo Değiştirdi başlıklı makalemizde türksat, türksat a.ş ve türksat logo değişti hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın