Tizen'li Samsung Z3, Bu Yıl Tanıtılacak - Teknofeed.COM

Tizen’li Samsung Z3, Bu Yıl Tanıtılacak

 Tizen’li Samsung Z3, Bu Yıl Tanıtılacak
Okunuyor Tizen’li Samsung Z3, Bu Yıl Tanıtılacak

Açık kaynak kodlu Android benzeri bir yapıya sahip olan Tizen, karşımıza tekrardan Samsung Z3 ile çıkacak. Tizen geliştiricileri için büyük bir haber olan Z3, bu yıl içerisinde satışa başlayacak.

Z1 ve Z2’de modellerinde Tizen tercih eden Samsung, yeni Z3 modeliyle gelişmiş Tizen’le çalışan bir akıllı telefon geliştiriyor. Cihazın teknik özelliklerine değinecek olursak: 1.2 Ghz hızında çalışan 64 bit’lik Quad-Core Qualcomm Snapdragon işlemciden gücünü alan cihaz 1 GB RAM barındırıyor.

Samsung-Z3-Tizen-Smart-Phone

Arkada 5 MP’lik arka kameraya ek olarak önde 2 MP değerinde kamera yer alan Z3’de 64 GB’a kadar yükseltebilen hafızaya sahip. 2000 mAh değerinde batarya ve 5 inç’lik ekran yer alıyor. 802.11 b / g / n 2.4GHz WiFi bağlantısına ek olarak Bluetooth 4.0 ve LTE desteğide bulunuyor. Tizen’li Samsung Z3, bu yıl içerisinde satışa çıkması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan AMD'den 12 Çekirdekli İşlemci Geliyor ! başlıklı makalemizde 12 çekirdekli işlemci, AMD işlemci ve çekirdek nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın