arama

Türk Telekom Upload (Yükleme) Hızlarını Nihayet Arttırdı

Rakip firmaların yaptığı ataklar sonucu mecburen upload hızlarını attırma kararı alındı.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Sercan Aktay Sercan Aktay

Bu sene içerisinde Türkiye’de çağa ayak uydurma adına internet alanında bir çok değişiklikler yapıldı. Kullanıcıların daha iyi bir internet deneyimi edinmelerini sağlayan değişikliklerden en büyüğü tabi ki de Adil kullanım kotası belasıydı. Bir nebze olsun aşılan bu sorunların bide uplaod sıkıntıları en önemli sorunlardan bir tanesi haline geldi.Yüksek download (indirme) hızlarına nazaran komik upload hızları veren firmalar bir türlü arttırmadan yana değildi bu hızları. Ancak geçtiğimiz günlerde Turk.net firmasının yaptığı büyük bir atılım sayesinde hız limitini kendi altyapısı olan YAPA‘yı kullanan kullanıcıları için kaldırdığını duyurdu ve deneme sürecine adım attı.

Turk.net cephesinden yapılan bu atılım ile isminden bir hayli söz ettiren firma diğer rakiplerini de harekete geçirdi ve Türk Telekom upload hızlarını bazı kullanıcılar için artırmaya karar verdi. Türk Telekom tarafından resmi olarak bir duyuru gelmedi ancak kullanıcılar tarafından yapılan testlerde %50 – %100 oranında artış meydana geldiği belirtildi.

Türk Telekom kullanıcılarının Hipernet VDSL2 olarak adlandırılan paketleri satın alıp, 35, 50 ve 100 mbit hız paketlerini kullananlar için upload hızları arttırıldı gibi gözüküyor. Eskiden 2 mbit yükleme hızı alanlar kişiler 3 ve 4 arasına çıktığını yaptığı testlerde kesin olarak görünüyor.  Hipernet harici kullanıcılar için şuan için net bir haber söz konusu değil.

Upload Hızları bile Kotalı

Her şey güzel fakat bir yerden verip bir yerden de almak lazım Türk firmalarının bu tarz alışkanlıkları var ne yapalım burada yaşıyorsak katlanmak zorundayız sanırım 🙂 Evet upload hızlarının arttırılması tabi ki güzel bir olay fakat öyle dilediğiniz gibi kullanamayacaksınız bu hızları çünkü 20 GB yükleme yaptığınız anca tekrardan eski hızlar size hoşgeldiniz diyecek 🙂

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER