Turkcell'in Yeni Yerli Akıllı Telefonu: T40 - Teknofeed.COM

Turkcell’in Yeni Yerli Akıllı Telefonu: T40

 Turkcell’in Yeni Yerli Akıllı Telefonu: T40
Okunuyor Turkcell’in Yeni Yerli Akıllı Telefonu: T40

turkcell-logo

Türkiye’nin üç büyük gsm şirketlerinden birisi olan Turkcell, yeni akıllı telefonu Turkcell T40‘ı bugün düzenlediği basın toplantısında tanıttı. Teknoloji severlerin yakından takip ettiği lansmanda Turkcell T40’ın özelliklerinden bahsedildi. Özellikle ilk yerli akıllı telefon olma özelliği taşıyan T40, Turkcell’in teknoloji mühendislerince hazırlanmış ve bir kısmı Çin’de bir kısmıda Türkiye’de üretileceği belirtildi.

turkcell-t40-lansman-toplu

Qualcomm‘un 1.2 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli işlemci, 1 GB RAM, 4 inç büyüklüğünde 480×800 WVGA LCD IPS ekrana sahip. Android 4.1 işletim sistemi bulunan cihazın, 4 GB dahili hafızası bulunuyor. Ayrıyetten akıllı telefonların vazgeçilmezi NFC bağlantısıda yer alıyor. Fiziksel özellikleri ise 136 gram ağırlığında ve 10.85 milimetre inceliğe sahip.

turkcell-t40-resim

Turkcell T40, akıllı telefon piyasasındaki yabancı rakipleriyle boy ölçüşebilecek teknolojik özelliklere sahip. HD ses özelliği ile konuşma esnasında duru ve anlaşılır ses iletimi ile daha iyi bir ses deneyimi sağlayan cihaz, konferans konuşmalarında ve ses tanıma sistemlerinin kullanımında da performansıyla öne çıkıyor. T40’ın gürültü engelleyici (Noise Cancellation) özelliği, gelişmiş ses teknolojisini bir adım daha ileri taşıyor: “Fluence Çift Mikrofon” mikrofon çözümü sayesinde Bir mikrofon kullanıcının sesini alıp en iyi kalitede iletirken, diğer mikrofon arka plan seslerini algılayıp filtreliyor. Yani ne kadar gürültülü bir ortamda olursanız olun, telefonun diğer ucundaki kişi, konuşmalarınızı net olarak algılayabiliyor.

Turkcell ürünün fiyatı ile ilgili bilgi vermezken, raflara geçme tarihi olarak Eylül ayını gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan Jobs filmine Steve Wozniak'tan Yorum başlıklı makalemizde jobs, jobs movie ve steve jobs hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın